Wybór maski antysmogowej – dlaczego właśnie Broyx?

Zanieczyszczenia powietrza są emitowane przez wiele źródeł – zarówno przez człowieka, jak i przez środowisko naturalne. Kontrolowanie ich emisji może nie leżeć całkowicie w Twoich rękach, ale pierwszym krokiem, który może Cię przed nimi uchronić, jest zabezpieczenie własnych płuc za pomocą maski antysmogowej. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, ale ostateczny wybór powinien być jeden – maska Broyx. Dlaczego? Oto odpowiedź.

Maski antysmogowe Broyx – grunt to dobra filtracja

Priorytetem w wyborze odpowiedniej maski antysmogowej powinna być ich skuteczność w ochronie przed zanieczyszczeniami. Każda maska Broyx wyróżnia się bezkompromisową skutecznością filtracji, którą osiąga dzięki czterowarstwowym filtrom wymiennym Broyx 4P1. Warstwy z węgla aktywnego oraz elektrostatycznej włókniny HEPA E12 99,5% przyciągają zanieczyszczenia i nie pozwalają im przedostać się do układu oddechowego użytkownika. W efekcie noszone na twarzy akcesorium chroni przed:

  • pyłami PM 10, PM 2.5, PM 0.3 i mniejszymi,
  • aerozolami,
  • alergenami wziewnymi,
  • bakteriami i wirusami,
  • benzopirenem,
  • smogiem (mieszaniną dymu, spalin i innych nieczystości).

Swobodny oddech w masce Broyx

Wiele obaw związanych z noszeniem masek przeciwsmogowych dotyczy kwestii trudności w oddychaniu. Dlatego oprócz filtracji równie ważna jest odpowiednia wentylacja, zwłaszcza jeśli maska używana jest podczas aktywności fizycznej (pracy, ćwiczeń, jazdy na rowerze, biegania itp.). Dobra maska ​​nie pozwoli na zawilgocenie i zaparowanie twarzy w pobliżu grzbietu nosa i oczu. Dlatego dodatkowe wyposażenie w dwa profesjonalne zawory w maskach Broyx podnosi komfort oddychania nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz pomieszczeń.

Komfortowe noszenie maski Broyx

Wygoda to oprócz skutecznej filtracji i wentylacji kolejna kwestia, którą musi spełniać maska antysmogowa. Oprócz odpowiedniego typu maski, kluczowy jest wybór właściwego rozmiaru. Maska powinna ściśle przylegać do twarzy, nie pozostawiając żadnych szczelin po bokach, przez które mogą przenikać cząstki zanieczyszczeń. Maska antysmogowa Broyx dostępna jest w dwóch rozmiarach: M i L, dzięki czemu możesz wybrać taką, która pasuje do Ciebie. Rozmiar M przeznaczony jest dla użytkowników o szczupłej i średniej budowie twarzy, a L dla osób o wadze średniej i szerokiej budowie twarzy. Każdy model Broyx nie uciska uszu, ani twarzy, ponieważ produkt został bardzo dobrze wyprofilowany. Dodatkowo zastosowano solidny, szeroki rzep, który umożliwia łatwą i szybką regulację maski. Produkty posiadają także nosek z dodatkowym uszczelnieniem i komfortowe nauszniki.

Maska antysmogowa Broyx – dwa modele do wyboru

Maski antysmogowe Broyx występują dwóch wersjach: Alfa oraz Delta. Różnica między nimi tkwi w materiale, z którego została wykonana czasza. W maseczkach Alfa zewnętrzna warstwa pokryta jest ażurowym włóknem z poliestru. Taki materiał jest paroprzepuszczalny i dobrze odprowadza wilgoć, dlatego sprawdza się podczas noszenia w cieplejsze dni. Natomiast w modelu Delta wykorzystano neopren, który chroni przed wiatrem i chłodem.

Jedna maska Broyx na wiele lat

Wysoka jakość wykonania masek Broyx i ich skuteczność potwierdzone certyfikatami gwarantują, że takie akcesorium przy odpowiednim użytkowaniu będzie służyło przez wiele lat. Oczywiście trzeba pamiętać o systematycznej wymianie filtra. Maska przeciwsmogowa Broyx posiada wymienny filtr. Częstotliwość wyrzucania starego i wkładania nowego zależy od intensywności korzystania z produktu. Jeżeli maska będzie zakładana sporadycznie, filtr posłuży nawet kilka tygodni. Jeśli będzie noszona regularnie przez 8 godzin dziennie, należy wymienić go chociaż raz w tygodniu.

Zawsze trzeba pamiętać, że maski przeznaczone do długotrwałego użytkowania muszą być odpowiednio czyszczone i przechowywane, gdy nie są używane. Niewłaściwe przechowywanie może doprowadzić do zniekształcenia konstrukcji lub spowodować rozwój bakterii i grzybów, natomiast elementy mocujące maskę mogą stracić swoją elastyczność.

Jednak wystarczy odrobina troski i regularna wymiana filtra, a maska Broyx posłuży bardzo długo.

źródło: artykuł partnera

Share