Dobiegniew: Policjanci uratowali 67-latkę, której życie było zagrożone....

Wczoraj 7 września w gminie Dobiegniew zaginęła 67-latka. Dzięki policjantom kobieta została odnaleziona kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania.

Sytuacja była bardzo poważna, bo 67-latka była chora, a od jej wyjścia z domu upłynęła cała noc. W chwili odnalezienia przez mundurowych z Posterunku Policji w Dobiegniewie, kobieta była bardzo przemarznięta i zdezorientowana.

We wtorek (7 września) policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali informację od zaniepokojonej opiekunki, która przekazała, że jej 67-letnia podopieczna wyszła z domu i już do niego nie powróciła. Sytuacja była bardzo poważna, bo z informacji wynikało, że zaginiona miała poważne problemy ze zdrowiem, przyjmuje na stałe leki i nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji.

Sytuację utrudniał również fakt, że okoliczny teren to w przeważającej części obszar leśny. W takiej sytuacji kluczowe są działania podjęte bezpośrednio po zgłoszeniu, kiedy są największe szanse na odnalezienie osoby zaginionej całej i zdrowej. Dlatego Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Krajeńskich inspektor Tomasz Zgirski ogłosił alarm dla całej jednostki.

W poszukiwania zaginionej włączono również psy tropiące, policyjnego drona, śmigłowiec oraz policjantów z Oddziałów Prewencji w Gorzowie Wielkopolskim. Do akcji przyłączyły się służby leśne. Poszukiwania w pobliżu miejsca zamieszkania kobiety niestety nie przyniosły rezultatu. Dlatego akcja była rozszerzana o coraz większy obszar. Bezcenne okazało się doświadczenie dzielnicowego poparte znajomością okolicznego terenu.

Młodszy aspirant Robert Siuda i posterunkowy Iwo Kadler z Posterunku Policji w Dobiegniewie zauważyli kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania 67-latki, kobietę, która odpowiadała rysopisowi zaginionej. Szybko okazało się, że wyraźnie przemarznięta i zdezorientowana osoba, to zaginiona kobieta. Informacja o jej odnalezieniu błyskawicznie trafiła do służb medycznych, które udzieliły jej profesjonalnej pomocy. W tym przypadku czas był na wagę złota, liczyła się każda minuta. Dzięki dużym siłom zaangażowanym w poszukiwania, popartym przez doskonałe rozpoznanie terenu udało się odnaleźć zaginioną na czas.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

- I N N E  A R T Y K U Ł Y -

Drezdenko: Myśliwy spadł z ambony i nie mógł się ruszać. Dzięki reakcji dwóch kobiet i policjantów....

Obywatelska postawa dwóch kobiet, które słysząc w lesie wołanie o pomoc, pozwoliła policjantom szybko i skutecznie interweniować. Sytuacja była bardzo poważna bo jak się okazało myśliwy spadł z ambony i nie mógł się ruszać.

Czytaj więcej...

 
Share