Pandemia trwa - policjanci będą weryfikować noszenie maseczek...

Policjanci szczególnie uważnie będą weryfikować respektowanie obowiązku korzystania z maseczek zasłaniających usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego robiąc zakupy w sklepie, czy korzystając z komunikacji publicznej musimy wszyscy pamiętać o odpowiedzialności i dostosować się do zaleceń.

Przez ostatnie kilka miesięcy przepisy związane z przeciwdziałaniem epidemii zostały z znacznym stopniu poluzowane. Miało to związek z powszechnym szczepieniem, z którego do tej pory skorzystało wielu Polaków. Niestety mimo skuteczności szczepionek w ostatnich dniach słyszymy o coraz większej liczbie nowych infekcji. Dlatego musimy jako społeczeństwo nadal wykazywać się odpowiedzialnością.

Niezmiennie przestrzeganie zasad i przepisów związanych z walką z epidemią koronawirusa, to jedno z głównych zadań jakie policjanci będą realizować w najbliższym czasie. Na policyjnych barkach będą nie tylko kontrole osób objętych kwarantanną, ale również weryfikacja przepisów, które obowiązują w całym kraju.

Pamiętajmy, że w pomieszczeniach zamkniętych takich jak: sklepy, urzędy, czy stacje benzynowe należy korzystać z maseczek. Warto podkreślić również fakt, że mundurowi stosują postępowanie mandatowe, lub kierują sprawy do sądu w stosunku do osób, które nie stosują się do zaleceń w sposób najbardziej rażący. Niestety do części osób żadne inne argumenty nie przemawiają, dlatego jedyną skuteczną formą wyegzekwowania prawa jest wyciągnięcie poważniejszych konsekwencji takich jak mandat karny, czy skierowanie sprawy do sądu.

Aby wprowadzone obostrzenia były skuteczne potrzebna jest odpowiedzialność i dyscyplina społeczna ze strony obywateli oraz zdecydowane działania ze strony służb odpowiedzialnych za ich egzekwowanie. Wiodącą rolę w tym zakresie odgrywają policjanci, którzy będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów. Narażając w ten sposób zdrowie i życie swoje, ale również pozostałych obywateli. Aby takie przypadki zminimalizować policjanci będą stanowczo reagować w stosunku do takich osób.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Share