Jak żyć aktywnie i zdrowo, a przy tym znaleźć czas na przyjemności – tylko sprawdzone rady!

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że coraz więcej osób zmaga się z nadwagą, ale i rośnie też liczba osób walczących z otyłością. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Jednak czas z tym coś zrobić, a więc czas żyć aktywnie i zdrowo. Jednocześnie powinniście wiedzieć, że można czerpać przyjemność z aktywności fizycznych. Poznajcie więc sprawdzone rady, dzięki którym to się uda.

Wybór aktywności ma znaczenie

Są takie aktywności, które rzeczywiście sprawiają przyjemność. Zresztą prawda jest taka, że jeżeli wyrobicie zdrowe nawyki to zyskacie naprawdę sporo, bo Wasz organizm wręcz będzie domagał się ćwiczeń, a Wasze chęci wzrosną. Warto też wiedzieć, że podczas wysiłku wytwarzają się hormony szczęścia, a to oznacza, że możecie lepiej się poczuć. Rzecz jasna nie wyleczy to Was z depresji, ale jednak zmniejszy ryzyko jej występowania, przynajmniej w przypadku depresji sezonowej. Zatem kluczem do sukcesu jest wybór właściwej aktywności. Wbrew pozorom wcale nie musicie ćwiczyć wykonując po 100 powtórzeń brzuszków czy pajacyków. Bardzo wiele kalorii można spalić tańcząc. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby po prostu włączyć muzykę i oddać się pląsom. Tutaj zasad jest jedna: im więcej tańczycie i bardziej aktywnie, tym efekty są zdecydowanie lepsze, a Wy spalacie więcej kalorii. Dobrą alternatywą dla samego tańca jest połączenie tańca i ćwiczeń, a więc warto zdecydować się na zumbę.

Bo zumba fajna jest

Zumba jest nie tylko zwykłym tańcem, lecz kompletnym programem treningowym. Łączy on ze sobą wszystkie elementy fitnessu, a więc cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. Warto też wiedzieć, że choreografie inspirowane są przede wszystkim tańcami latynoskimi, ale także tańcem brzucha czy Quebraditą. Dzięki temu nie tylko możecie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale możecie świetnie wymodelować sylwetkę, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania, tym bardziej że podczas jednej godziny możecie spalić całkiem sporo kalorii bo od 450 do nawet 600 kcal. Ale możecie spalić jeszcze więcej. Wystarczy tylko zdecydować się na zajęcia z Aqua Zumby. Można powiedzieć, że to bardzo intensywnych trening, ale efekty są świetne, bo podczas godziny ćwiczeń w wodzie spalicie ponad 800 kcal.

A może jazda na rowerze elektrycznym?

Są aktywności, które sprawiają sporo przyjemności, ale też takie, które zwyczajnie nudzą. A jeżeli nie lubicie nudy i monotonii, to nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na coś ciekawego i tutaj przydadzą się rowery elektryczne, bo o wycieczkach rowerowych właśnie myślimy. Jeżeli więc nie macie dobrej kondycji, to wspomaganie będzie dla was bardzo pomocne. Ba! Takie rowery są świetnym i zdrowym środkiem transportu do pracy, a przy cenach benzyny są niemal obowiązkowym środkiem transportu. Dlatego też warto na niego postawić. A jeżeli lubicie szybkość i nieco emocji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać szybki rower elektryczny. W tym przypadku powinniście wiedzieć, ile wynosi dopuszczalna prędkość na takim jednośladzie. I tutaj musicie wiedzieć, że ta prędkość nie może być wyższa niż 25 km/h. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tak stanowią przepisy. Dlatego też jednoślad nie może mieć większej mocy niż 250 W i to oczywiście z napędem działającym wyłącznie w trakcie aktywnego pedałowania. Jak możecie się domyślić napęd wyłącza się po przekroczeniu 25 km/h. Jednocześnie jeżeli zastanawiacie się czy na rowerze musicie pedałować, gdy korzystacie z napędu, to odpowiedź brzmi "tak".

A może rolki?

Jazda na rolkach nie jest nie tylko świetną aktywnością, ale i zdrową aktywnością, a do tego jeszcze jest emocjonująca i pozwala poczuć się jak dziecko. Jednocześnie pozwala też spalić sporo kalorii. Oczywiście pamiętajcie, że i jazdy na rolkach się nie zapomina i jeżeli jeździliście będąc dzieckiem, to wystarczy tylko przypomnieć sobie i po problemie. Ale nadal kask i ochraniacze się bardzo przydadzą, podobnie jak do jazdy na rowerze.

Nie zapominajcie jak ważna jest zdrowa dieta, dlatego też poza aktywnością unikajcie, a najlepiej całkowicie zrezygnujcie z jedzenia śmieciowego. Dieta powinna być przede wszystkim bogata w warzywa. A do tego 2 litry wody niegazowanej to must have.

źródło: artykuł partnera

Share