Policja podsumowuje akcję znicz! 40 mandatów i potrącenie na pasach w Strzelcach Kraj.

Intensywna praca policjantów ze strzeleckiej drogówki wspieranych funkcjonariuszami z innych pionów pozwoliła na zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Wszyskich Świętych. Liczne kontrole pozwoliły na eliminowanie najbardziej nieodpowiedzialnych zachowań na dogach.

W rejonie cmentarzy w trakcie największego natężenia ruchu policjanci dbali, aby wszyscy na miejsce dotarli bezpiecznie.

Już od kilku dni na drogach w całym kraju trwają policyjne działania pod nazwą „Znicz". Mimo, że największe natężenie ruchu w rejonie cmentarzy i dróg dojazdowych już za nami, policjanci kontynuują swoją pracę, aby było bezpiecznie. Od piątku 29 października do poniedziałku 2 listopada policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego nałożyli 40 mandatów na kierowców, którzy ewidentnie nie stosowali się do przepisów. W jednym przypadku kierowca za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Jeżeli chodzi o najbardziej nieodpowiedzialne zachowania to z całą pewnością możemy powiedzieć o przypadkach incydentalnych. Mimo licznych kontroli, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, a w jednym przypadku zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Nie zapominajmy jednak, że o bezpieczeństwo na drodze należy dbać również w czasie najbliższych dni. Coraz trudniejsze warunki na drodze sprawiają, że głównie piesi w tym okresie są szczególnie narażenie na wypadki. Tak było we przypadku zdarzenia, jakie miało miejsce w wtorkowy poranek na ulicy Aleja Wolności w Strzelcach Krajeńskich. W jego wyniku z obrażeniami głowy trafiła do szpitala 85-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych.

W zdarzeniu uczestniczył osobowy nissan, którego prowadziła 64-latka. W czasie zdarzenia panowały trudne warunki atmosferyczne: było pochmurno, padał deszcz. Dlatego przypominamy, aby pamiętać o utrudnieniach i zachować szczególną ostrożność, a w przypadku pieszych zadbać o odpowiednią widoczność. Nie zapominajmy o obowiązku korzystania z odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

Share