Szpital w Drezdenku znów zajmie się obsługą pacjentów COVID-owy. Jak długo?

Dziś Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Drezdenku poinformowało że decyzją Wojewody Lubuskiego od 10 listopada do odwołania będzie realizowało świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19.

Wszystko to spowodowane jest coraz trudniejszą sytuacją epidemiologiczną. Ministerstwo Zdrowia podało, że dziś mamy 18 550 nowych i potwierdzonych zakażeń kornawirusem. W województwie lubuskim mamy 271 nowych przypadków a w tym 9 w powiecie strzelecko-drezdeneckim.  W powiecie strzelecko drezdeneckim na kwarantannie przebywa aktualnie 326 osób. 

To najgorsze liczby w rozpędzającej się czwartej fali pandemii. Zaznaczyć należy, że do szpitali trafiają głównie osoby niezaszczepione.

Poniżej pełna informacja Szpitala.

 

źródło: nadesłane, red., szpital-drezdenko.pl, 

 

W Strzelcach Kraj. powietrze na umiarkowanym poziomie. Wysokie stężenie pyłów PM10 i PM2,5 ...

Pewnie mało kto z nas wie, że w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Kraj. zainstalowany jest czujnik jakości powietrza. Mogłoby się wydawać, że w takim małym mieście powietrze będzie dobrej jakości - niestety, jest inaczej. Jak analizowaliśmy historię czujnika, wieczorami normy przekroczone są nawet o 100%.

Czytaj więcej...

 
Share