Pirat drogowy pędził 180 km/h na ograniczeniu do 90 km/h! Grozi mu gigantyczna kara!

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość. 42-letni mężczyzna pędził 180 kilometrów na godzinę na tak zwanej 90-siątce i niewiele mniej w obszarze zabudowanym.

Dzięki mundurowym w porę udało się przerwać niebezpieczną jazdę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Grozi mu również grzywna do 30 tysięcy złotych.

W sobotę (16 kwietnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zauważyli na drodze wojewódzkiej numer 158 osobówkę, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar w nieoznakowanym radiowozie wskazał 180 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do dziewięćdziesiątki. Warto wspomnieć, że z tak dużą prędkością osobowe alfa romeo poruszało się tuż przed wjazdem w obszar zbudowanym. Już na terenie miejscowości videorejstrator wskazał, że kierowca mimo, że jedzie przez miejscowość pędzi niemal 130 kilometrów na godzinę. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Dolnego Śląska.

Nieodpowiedzialna jazda kierowcy będzie miała dla niego surowe konsekwencje. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi na trzy miesiące, odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu. Dodatkowo jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych. Mężczyźnie grozi grzywna do 30 tysięcy złotych. 

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

{loadmoduleid 133}

Share