Trzech pijanych rowerzystów zatrzymali policjanci ze Strzelec Kraj. Rekordzista miał 3 promile...

Policjanci ze strzeleckiej w ciągu ostatnich kliku dni zatrzymali aż trzech rowerzystów, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał 3 promile.

Warto pamiętać, że za takie zachowanie grozi mandat 2500 złotych

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się trzech rowerzystów, którzy zostali zatrzymani przez policjantów ze Strzelec Krajeńskich tylko jednego dnia. W poniedziałek 25 kwietnia w Sidłowie policjanci zatrzymali 48-letniego rowerzystę, który jak się okazało miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwiecie 2500 złotych.

Niemal promil alkoholu w organizmie miał z kolei 70-latek, który w Zwierzynie kierował rowerem i został zatrzymany przez mundurowych. Rowerzysta miał niemal pół promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku policjanci skierowali sprawę do sądu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta zatrzymany w Górkach Noteckich. Mężczyzna był kompletnie pijany. 36-latek miał w organizmie trzy promile alkoholu! W tym przypadku policjanci również odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu. Teraz mężczyźnie grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.        

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Share