Problemy z wodą w Lubiczu, Tucznie, Lipich Górach i Wilanowie - woda nie nadaje się do spożycia! AKTUALIZACJA

"W Strzelcach Kraj. kładą kolejne metry chodników a my nie mamy wody. Wodociąg zaniedbany, drogi zaniedbane - na wsiach też mieszkają ludzie. " - napisała do nas czytelniczka z Tuczna. Chodzi jej o dzisiejszy problem z wodą, który dotknął wsie w Gminie Strzelce Kraj.

Dziś Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Strzelcach Kraj. poinformowało, że jakość wody pochodząca z wodociągu publicznego w m. Lubicz, Tuczno, Lipie Góry i Wilanów nie spełnia wymagań w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia pod względem bakteriologicznym.

Woda z kranu nie może być spożywana ani używana do sporządzania posiłków, woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów. Woda może być wykorzystywana do WC. Mieszkańcy otrzymają wodę butelkowaną w świetlicach. Dostępna jest też woda w beczkowozach. 

To nie pierwszy przypadek, że któreś z ujęć wody na terenie Gminy dostarcza wodę o niewłaściwej jakości. Jeszcze kilka lat temu bakterię coli odkrywano w wodociągu w Strzelcach Kraj. czy w Licheniu - tam problemy zostały rozwiązane. 

Nie wiemy jak długo potrwa usuwanie zanieczyszczeń z wodociągu ani co było przyczyną.

Aktualizacja 02.05.2022 r.

Urząd poinformował, że mieszkańcy Lubicza, Lipich Gór, Tuczna i Wilanowa mogą spożywać już wodę - ta jest już w pełni zdatna do spożycia. 

źródło: nadesłane, red.
FOTO: UM Strzelce Kraj | Nasze Strzelce

Share