Zaatakował siekierą w markecie w Strzelcach Kraj. 60-latek stanie przed sądem...

Do zdarzenia doszło 24 stycznia bieżącego roku w jednym z marketów w Strzelcach Krajeńskich. Wkrótce sprawca stanie przed sądem. 

W poniedziałek (24 stycznia) dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich dostał zgłoszenie o brutalnym ataku siekierą w jednym ze strzeleckich marketów. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed południem w momencie kiedy w sklepie panował spory ruch. Na miejscu błyskawicznie zjawiły się służby. Załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła i przewiozła poszkodowanego mężczyznę do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Policjanci natomiast przystąpili do czynności, które miały wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz ustalić i zatrzymać sprawcę. Przesłuchania świadków, oględziny i zabezpieczony monitoring szybko pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za brutalny atak na jednego z klientów. Na nogi postawiono policjantów wszystkich pionów. Kwestią czasu było namierzenie i zatrzymanie podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali 60-latka łączonego z brutalnym atakiem. 

Po wielu miesiącach śledztwa Henryk G. stanie przed sądem Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim. Oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa oraz groźby karalne pod adresem żony poszkodowanego mężczyzny. Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności. 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Share