W Kleśnie kierowca nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać | FOTO

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 49-letniego kierowcę, który nie powinien wsiąść za kierownicę. Po skutecznym policyjnym pościgu nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za ucieczkę przed policjantami, jazdę bez uprawnień oraz wykroczenia, które popełnił w czasie ucieczki.

49-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (13 listopada) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy kontrolowali prędkość kierowców między innymi w miejscowości Klesno. To tutaj mundurowi dokonali pomiaru kierującemu osobowym mercedesem, który jechał ponad dziewięćdziesiąt kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesiątki. Kiedy policjanci dali sygnały do zatrzymania, kierowca  zaczął uciekać drogą wojewódzką numer 156.

Mężczyzna nie miał najmniejszego zamiaru się zatrzymać. Po kilku kilometrach szaleńczej jazdy wjechał w drogę gruntową. Tutaj z uwagi na duże nierówności i szybką jazdę jego samochód uległ uszkodzeniu w grząskim terenie. Niesprawne auto i skutecznie prowadzony pościg uniemożliwiły kierowcy dalszą ucieczkę.

Okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 49-latek, a pasażerem był jego 30-letni kolega. Kiedy policjanci sprawdzili „historie” mężczyzny okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, a auto jest niedopuszczone do ruchu i nie posiada ubezpieczenia OC.

Kierowca został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszy zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli. Odpowie również za pozostałe przewinienia, które ma na koncie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share