Okradali altanki w Strzelcach Krajeńskich! Teraz grozi im 10 lat więzienia...

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym w sprawie kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych na terenie Strzelec Krajeńskich. Do zdarzeń dochodziło w październiku i listopadzie tego roku.

Ustalenie i zatrzymanie mężczyzn było możliwe dzięki pracy kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich. Skuteczne działania w tej sprawie pozwoliły również na odzyskanie dużej części skradzionych rzeczy.

Duża część przestępstw, do których dochodzi na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego dotyczy kradzieży z włamaniem. Tak było w przypadku dwóch zdarzeń, jakie miały miejsce na terenie ogrodów działkowych w Strzelcach Krajeńskich. Policjanci dostali dwa zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem do jakich doszło w październiku i listopadzie tego roku.

Sprawcy po uszkodzeniu drzwi wejściowych od altan ogrodowych zabrali głównie elektronarzędzia o wartości około 1500 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni ze Strzelec Krajeńskich, którzy szybko wytypowali podejrzewanych w tej sprawie. Po zatrzymaniu policjanci przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Usłyszeli je dwaj mężczyźni, mieszkańcy naszego miasta. Za to przestępstwo grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Kryminalni odzyskali również dużą część skradzionych przedmiotów.  

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Share