Na pasach w Strzelcach Kraj. mogło dojść do tragedii | VIDEO

Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym jest szczególnie istotne w czasie, kiedy panują trudne warunki na drogach. Dlatego jesienią i zimą mundurowi szczególnie uważnie przyglądają się zachowaniu pieszym i kierowcom.

Jak istotne są to kwestie pokazują niebezpieczne sytuacje do jakich doszło na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego z udziałem tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jedno z takich zdarzeń, które udało się zarejestrować dzięki monitoringowi miejskiemu publikujemy ku przestrodze.

W środę (21 grudnia) na drogach powiatu strzelecko - drezdeneckiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem pieszej i rowerzystki. Pierwszy przypadek miał miejsce niedaleko Dobiegniewa, gdzie na drodze krajowej numer 22 w trakcie wyprzedzania rowerzystki doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem zahaczył lusterkiem o 61-latke. Kobieta został przewieziona do szpitala na obserwacje. Kolejne zdarzenie miało miejsce chwilę później na ulicy Brzozowej w Strzelcach Krajeńskich, gdzie w trakcie przechodzenia przez jezdnie została potrącona 15-letnia dziewczyna, która również trafiła przewieziona do szpitala.

Zasady dotycząca bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego są cały czas aktualne, szczególnie właśnie jesienią i zimą. Roztargnienie, brak należytej uwagi i nieprzestrzeganie przepisów do podstawowe błędy popełniane na drodze.

Tak było również w przypadku kierującej osobówką, która mimo że prowadziła samochód rozmawiała przez telefon. Zbliżając się do przejścia dla pieszych na ulicy Chrobrego w Strzelcach Krajeńskich nie zauważyła młodej kobiety z wózkiem przechodzącej przez przejście dla pieszych. Sytuacja miała miejsce 20 grudnia, kilka minut po godzinie 15. Brakowało naprawdę kilku centymetrów, aby doszło do uderzenia w wózek z dzieckiem. Całą sytuację widzieli kryminalni ze Strzelec Krajeńskich, którzy zatrzymali kierującą osobówką do kontroli i po sporządzeniu dokumentacji skierowali sprawę do sądu. Niebezpieczną sytuację nagrała kamera miejskiego monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

Share