Gdzie znajdzie zastosowanie żarówka z czujnikiem zmierzchu i ruchu?

Gdzie znajdzie zastosowanie żarówka z czujnikiem zmierzchu i ruchu?

Postęp technologiczny w wielu dziedzinach może zaskakiwać. Podobnie jest z żarówkami. Jeszcze do niedawna chcąc załączać oświetlenie za pomocą detekcji ruchu albo wykrycia zmniejszenia natężenia światła dziennego,

niezbędne było wykorzystanie specjalnych lamp posiadających wbudowane czujniki ruchu lub zmierzchu albo współpracujące z detektorami zewnętrznymi. Dzisiaj na rynku można znaleźć żarówki, które umożliwiają wykrycie ruchu lub zmierzchu. W konsekwencji włącza się tylko ta lampa, która jest w taką żarówkę wyposażona.

Jak działa żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu?

Technicznie rzecz ujmując, akcesoria, które są wyposażone w czujniki ruchu, nie są żarówkami, lecz diodami elektroluminescencyjnymi, współpracującymi z detektorami ruchu i elektronik,ą która odcina dopływ prądu. Oczywiście, w  potocznym języku takie źródła światła nazywane są żarówkami. Warto podkreślić, że na umieszczenie całego mechanizmu, do niedawna sporej wielkości, w jednej małej żarówce, pozwala postępująca miniaturyzacja elementów elektronicznych w połączeniu z rozwojem technologii LED. Ledowe żarówki z detektorem ruchu przez większość czasu nie działają odcinając dopływ prądu z instalacji elektrycznej do źródła światła. Ruch, który występuje w pobliżu czujnika sprawia, że powstaje połączenie dla przepływu prądu i żarówka zaczyna świecić.

Modele z czujnikiem zmierzchu, pod względem działania, przypominają te, które wyposażone są w detektor ruchu. Różnica polega na tym, że czujnik nie wykrywa ruchu, a mniejsze natężenie światła dziennego. Jeśli natężenie jest poniżej założonego poziomu, to następuje zapalenie lampy. Z kolei zwiększenie natężenia oświetlenia powoduje odcięcie dopływu prądu i wygaśnięcie źródła światła. Żarówki z czujnikami ruchu są świetnym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia zewnętrznego. Sprawdzą się także idealnie w domach i mieszkaniach oraz budynkach biurowych czy budynkach użyteczności publicznej. 

Gdzie podłączyć taką żarówkę?

Żarówki z czujnikiem zmierzchu i ruchu, które można kupić na https://www.bricoman.pl/elektryka-oswietlenie/zarowki-swietlowki stają się coraz częstszym wyborem wielu użytkowników. Modele z czujnikiem ruchu zainstalowane na zewnątrz domu, mogą pełnić funkcję odstraszającą lub służyć również ułatwieniu przemieszczania się po posesji po zmroku. Dzięki możliwości oszczędzania energii, jaką daje nowoczesna technologia LED, oświetlenie zewnętrzne coraz częściej pozostawia się stale włączone i wówczas na zewnątrz większe znaczenie ma współpraca żarówek z czujnikami zmierzchu. 

Na znaczeniu zyskują żarówki z wbudowanymi detektorami ruchu w środku budynków. Dzięki łatwemu podłączeniu, takie rozwiązanie technologiczne stosowane jest znacznie częściej nie tylko w biurach, ale także w domach i mieszkaniach. Znajdują one swoje zastosowanie szczególnie na korytarzach, w łazienkach, pomieszczeniach gospodarczych i garażach oraz piwnicach. 

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
czerwiec 05, 2023

Piknik Funduszy Europejskich w Drezdenku! Podpisano umowę na dofinansowanie obwodnicy miasta!

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Na ten moment mieszkańcy Drezdenka czekali od lat. Podpisanie umowy to potwierdzenie przez Samorząd Województwa…
kwiecień 26, 2023

Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 w powiecie strzelecko-drezdeneckim

in Lubuskie

by foto i źródło: lubuskie.pl,

Strzelce Kraj. były kolejnym miastem, które odwiedzili przedstawiciele zarządu województwa oraz departamentów funduszowych urzędu marszałkowskiego.…
maj 25, 2021

Samorząd wspiera lubuskie zabytki - pieniądze dla Parafii w Dobiegniewie i pałacu w Tucznie...

in Lubuskie

by źródło: lubuskie.pl | Materiał: Departament Infrastruktury Społecznej

Wicemarszałek Łukasz Porycki podpisał wczoraj dwie umowy na prace remontowo-konserwatorskie. Pieniądze trafią m.in do Parafii…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
czerwiec 04, 2023

LZS "Grupa Krok" Bobrówko rozbija Łucznika Strzelce Kraj. O awans będzie bardzo trudno...

in Sport

by źródło: 90 minut.pl, red.

Nie tak kibice Łucznika wyobrażali sobie niedzielne popołudnie. Walczący o awans Łucznik Strzelce Krajeńskie musiał…
maj 29, 2023

Czołówka nie traci punktów - walka o awans do okręgówki potrwa do ostatniej kolejki!

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Lubuszanin, Łucznik i LZS, czyli cała trójka, która walczy o awans do klasy okręgowej wygrała…
maj 21, 2023

Łucznik ogrywa Błękitnych Dobiegniew, LZS Bobrówko stracił punkty w Rąpinie... | WYNIKI

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Łucznik Strzelce Krajeńskie pokonał na własnym stadionie zespół Błękitnych Dobiegniew i ciągle walczy awans do…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…