Jakich błędów unikać podczas zakupu farby do malowania wnętrz?

Przygotowujesz się do malowania wnętrz w swoim domu lub mieszkaniu? Na pewno zastanawiasz się, jaka farba będzie idealnym wyborem do przeprowadzenia takiej pracy. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Można jednak wskazać, których błędów unikać, podczas poszukiwań pokrycia. Podpowiemy Ci dlaczego warto stawiać na wysokiej jakości farby, takich marek jak Beckers, gdzie kupić odpowiednie produkty i czego unikać, by ułatwić sobie cały proces malowania.

Nieodpowiedni rodzaj farby

Przed zakupem farby, warto zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni, którą chcemy pomalować. Nie każde pokrycie sprawdzi się na dowolnym rodzaju podłoża, dlatego warto zapoznać się z informacjami na opakowaniu lub skonsultować się z fachowcem, czy aby na pewno wybrany produkt będzie dobrze prezentować się w określonych warunkach.

Ważny jest również inny aspekt – wykończenie farby, które może drastycznie zmienić wygląd samej powłoki oraz wystrój danego pomieszczenia. Błyszczący efekt odbija światło, sprawiając, że pokój staje się jaśniejszy i optycznie większy, podczas gdy matowe wykończenie pochłania promienie słońca, tworząc bardziej stonowaną atmosferę. Zastanów się więc nad pożądanym nastrojem i poziom naświetlenia danego wnętrza przed zakupem farby.

Zakup niewłaściwej ilości farby

Przed wizytą w sklepie warto także dokładnie obliczyć, ile farby potrzebujesz na malowanie całego pomieszczenia lub wnętrza. Gdy pokrycia braknie w połowie pracy, będzie to wiązać się nie tylko z koniecznością kolejnej wyprawy do marketu, ale także nieestetycznym efektem. Kolory na ścianie, której malowanie zostało przerwane w nieodpowiednim momencie, mogą się od siebie różnić. Dlatego dobrym pomysłem jest korzystanie np. z kalkulatorów ilości farby potrzebnej do określonej powierzchni. Znajdziesz je m.in. na stronach internetowych sklepów z wyposażeniem do malowania.

Zakup farby niskiej jakości

Niskiej jakości farby często są mniej trwałe i nie prezentują się estetycznie po nałożeniu nawet dwóch warstw. Rzadko mają również parametry, pozwalające np. na mycie powłoki bez ryzyka uszkodzenia jej struktury. Wybór takich farb może prowadzić do konieczności częstego odświeżania pomalowanych powierzchni, co jest uciążliwe i generuje dodatkowe koszty.

Dlatego też warto sięgać po sprawdzone, wysokiej jakości pokrycia znanych producentów, takich jak np. Beckers. Gdzie kupić ich farby? Bez problemu znajdziesz je zarówno w stacjonarnych marketach z wyposażeniem do malowania, jak i sklepach internetowych, w których złożysz zamówienie bez konieczności wychodzenia z domu.

Share