Dobra pozycja w Google. Co to znaczy i ile trwa jej zdobywanie?

Marketing w internecie jest dziś już oczywistością, jednak jego efektywność bywa rozmaita. Nie wystarczy po prostu być obecnym w sieci – są w niej wszak także wszyscy nasi rywale i miliony konsumentów, spośród których tylko część będzie miała potrzeby, dzięki którym mogą stać się naszymi klientami.

Jak więc dotrzeć do tych właściwych? Od wielu lat wyszukiwarka Google to najlepsza droga. Aby skutecznie na nią wkroczyć, potrzebne jest jednak fachowe wsparcie.

Wszystkim nam się spieszy. Wykorzystaj to!

Można się zastanawiać, czy to możliwość korzystania z nieprzebranych, ogólnoświatowych zasobów i pozyskania niemal każdej informacji jest tym atutem powszechnego dostępu do sieci, który cenimy sobie najbardziej. Zachowanie większości użytkowników wyszukiwarki każe sądzić, że jest nim raczej szybkość i wygoda. Z reguły wyszukiwanie kończy się bowiem wraz z otwarciem pierwszego satysfakcjonującego wyniku – wówczas nie kłopoczemy się już przeglądaniem kolejnych, wśród których być może znajduje się doskonalsza treść lub korzystniejsza oferta. Tutaj zasada jest prosta – kto pierwszy, ten lepszy. Istna przepaść dzieli więc popularność kilku pierwszych pozycji i następnych. Te na kolejnej stronie ukazują się zaś oczom jedynie szczególnie cierpliwych bądź niemogących znaleźć właściwych propozycji internatów – przy czym, jeżeli w danej branży konkurencja jest liczna, ci drudzy będą stanowili tylko garstkę najbardziej wybrednych. A to za mało, by móc osiągnąć sukces. Dotrzyj do wszystkich!
Miejsce w pierwszej dziesiątce to konieczny warunek dotarcia do szerokiej rzeszy potencjalnych klientów. Na tym jednak nie koniec. Każda kolejna lokata, choć jej zdobycie wymaga cierpliwości i pewnych kosztów, zapewnia coraz wyższy ruch, bardzo cenny na stronie. Generowany przez ściśle wyselekcjonowanych użytkowników, świadomie zainteresowanych danym zagadnieniem, czego dowodem jest wprowadzenie zapytania. Czyli takich, których najłatwiej skłonisz do zakupu!

Pozycjonowanie stron wymaga długofalowych działań

Wielki atut, jakim jest wysoka pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania na odpowiednio dobrane frazy, nie jest jednak łatwym do zdobycia. Problemy do pokonania są dwa. Jednym jest oczywiście liczna konkurencja, dobrze zdająca sobie sprawę z korzyści płynących z posiadania dobrej lokaty. Drugim jest fakt, że ta wielka liczba walczących o nie przedsiębiorców spowodowała przed laty reakcję samego Google. Radykalnie zaostrzono sposób, w jaki algorytmy wyszukiwarki weryfikują zawartość sieci. Jak więc przypominają specjaliści z firmy ESEO, dawno minęły czasy, gdy pozycjonowanie stron sprowadzało się do użycia w treściach słów kluczowych i pozyskania jak największej liczby linków. Obecnie optymalizacja wymaga zajęcia się także bardzo wieloma technicznymi aspektami funkcjonowania strony, linki zaś muszą być jak najmocniejsze. Nie obejdzie się bez stałej kontroli uzyskiwanych efektów przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Kiedy można się ich spodziewać? Pojawiają się po kilku miesiącach, więc konieczna jest pewna doza cierpliwości. Właściwa strategia i odpowiednio dobrane frazy sprawiają jednak, że zawsze będzie ona wynagrodzona. Przekonaj się sam!

| artykuł partnera |

Share

REKLAMA

REKLAMA