Jak urządzić łazienkę w stylu loft eklektycznym?

Wyzwanie dla aranżujących, pokaz nieskrępowanej wyobraźni, mix kształtów, barw i stylów. Pozorny nieład, który rządzi się jasnymi zasadami. Jeśli nie boisz się odważnych, nieszablonowych wnętrz, które będą odzwierciedleniem Twojej artystycznej duszy to styl loft eklektyczny jest dla Ciebie. Jednak w tym szaleństwie jest metoda. Choć łączy w sobie różne trendy i koncepcje tworzy harmonijną całość. Zainspiruj się naszymi poradami i stwórz niepowtarzalne wnętrze!

Styl loft eklektyczny z czym to się je?

Styl ten pomimo nowocześnie brzmiącej nazwy funkcjonuje w sztuce już od drugiej połowy XIX wieku. To właśnie wtedy, na skutek wielkiego krachu w Ameryce, funkcje mieszkań przejęły stare magazyny, fabryki i hale, w których artystyczna bohema zaczęła tworzyć swoje loftowe wnętrza. Współcześnie styl loftowy łączymy z indywidualnym i nieszablonowym podejściem do aranżacji wnętrz. Tamtejsze wnętrza, duże, jasne i przestronne stały się polem do rozwoju eklektyzmu. Stylu, który w projektowaniu wnętrz daje nam ogrom autonomii i wolności. Pozwala na łączenie estetyk z różnych epok, mieszanie z sobą skrajnie odmiennych faktur i form, na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasujących.

Aranżacja łazienki w stylu loft eklektycznym

Urządzając łazienkę w stylu loft eklektycznym łatwo o przesadę. Dlatego wybierzmy jakiś jeden motyw przewodni, który pozwoli nam zachować proporcje i sprawi, że wnętrze pozostanie harmonijne. Wybierzmy dwa kontrastujące ze sobą style np. puszysty i cukierkowy styl glamur i połączmy go z surowym stylem industrialnym. Dobrym pomysłem, choć mniej ekstrawaganckim, będzie urządzenie nowoczesnego wnętrza i zaznaczenie jego charakteru stylizowanym meblem z innej epoki, który stanie się miejscem na umywalkę czy ozdobą wnętrza. Połączenie stylu loft i eklektycznego sprawi, że wnętrze nie będzie przytłaczające i stłoczone. Aranżacje w tym duchu nie muszą oznaczać przepełnienia przedmiotami, wręcz przeciwnie czasem wystarczy stylowa tapeta, płytki o różnych kształtach, nietuzinkowa armatura czy rama lustra w stylu retro.

Wzorzysty miszmasz – co na ścianę i podłogę?

Wybierając glazurę do pomieszczenia w stylu loft eklektycznym, bez względu na to czy decydujemy się na płytki do kuchni czy łazienki, warto postawić na neutralne kolory, będące tłem dla bardziej odważnych pomysłów. Niech stanowi idealną oprawę dla wyszukanych mebli lub dodatków w zdecydowanych kolorach. Jeśli chcemy by płytki były ozdobą samą w sobie wybierzmy te z odważnymi, wzorzystymi motywami, bogate w zdobne ornamenty. Możesz też połączyć różne struktury. Cegłę z drewnem, beton ze szkłem czy heksagonalne płytki ze wzorzystą tapetą.

Możemy także połączyć z sobą płytki w dwóch różnych kształtach. Standardowe prostokątne lub kwadratowe płytki możemy zestawić z tymi w kształcie arabeski czy jodełki. Minimalistyczne loftowe wnętrza możemy ocieplić drewnianymi czy ceglanymi akcentami, dzięki temu nawet bardzo surowe wnętrze zyska wyjątkowy charakter.

|artykuł partnera|

Share