Strzelce Kraj.: 70-latek zatrzymany za ugodzenie nożem 28-latka

W poniedziałek doszło do nieporozumienia pomiędzy dwoma mężczyznami. W czasie kłótni 70-latek ranił nożem 28-letniego mężczyznę, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Powiadomieni o groźnej sytuacji policjanci ze Strzelec Krajeńskich szybko zatrzymali 70-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Przyznał się do popełnienia przestępstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie.

Nawet 25 lat pozbawienia wolności grozi 70-letniemu mężczyźnie, który ugodził nożem 28-latka. Groźna sytuacja miała miejsce w poniedziałek /5 marca br./ w Strzelcach Krajeńskich. To wtedy do dyżurnego strzeleckiej komendy dotarła informacja o rannym młodym mężczyźnie. Z pierwszych relacji wynikało, że młody człowiek został najprawdopodobniej ugodzony nożem. Na miejscu pojawili się policjanci i służby medyczne. Okazało się, że błyskawiczna interwencja służb była bardzo potrzebna. Ranny w okolice nerki 28-latek został przewieziony do szpitala. Na szczęście rany jakie doznał nie zagrażały jego zdrowiu i życiu. Podejrzewany o ugodzenie nożem 70-latek został szybko zatrzymany przez policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjego. Trafił do policyjnego aresztu.

W czasie przesłuchania przyznał się do postawionego zarzutu – usiłowania zabójstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. W czwartek /8 marca/ został doprowadzony do sądu, gdzie zdecydowano, że trzy najbliższe miesiące 70-latek spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet 25-lat pozbawienia wolności.

źródło i foto: KPP Strzelce Kraj

Share

REKLAMA

REKLAMA