Dobiegniew: Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali mienie

Policjanci z Dobiegniewa w zaledwie kilkadziesiąt godzin od zdarzenia wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do jakiej doszło na terenie gminy.

Skuteczna praca policjantów jest godna podkreślenia z uwagi na fakt, że do zdarzenia doszło w miejscu z dala od jakichkolwiek zabudowań, gdzie nie było świadków. 

Mundurowi z Dobiegniewa otrzymali informację od pokrzywdzonego mieszkańca gminy o kradzieży z włamaniem do metalowej skrzynki, z której zginął akumulator i elektryzator. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 700 zł. Sprawa wydawała się trudna do wyjaśnienia bo mężczyzna nie podejrzewał nikogo o kradzież. Nie było też żadnych innych informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy. Policjanci, dzięki pracy operacyjnej i doskonałemu rozpoznaniu swojego rejonu służbowego wytypowali miejsce, gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty. Jak się szybko okazało mięli rację. Na wytypowanej posesji dzielnicowi wspólnie z kryminalnymi zabezpieczyli skradzione rzeczy. Zatrzymany w związku ze sprawą 32-latek, jeszcze tego samego dnia przyznał się do stawianego zarzutu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane przedmioty niebawem zostaną przekazane właścicielowi.

źródło: KPP Strzelce Kraj/.

Share

REKLAMA

REKLAMA