Obstawianie sportu w internecie - legalne?

Słyszałeś o zakładach bukmacherskich? Chciałbyś zacząć typować, bo czujesz się w tym temacie jak ryba w wodzie, ale zastanawiasz się, czy obstawianie sportu jest w ogóle legalne? W tym tekście opowiemy, czym są zakłady bukmacherskie online i czy jest możliwe legalne obstawienie.

Zakłady bukmacherskie w Polsce: czy są zgodne z prawem?

Zakłady bukmacherskie w Polsce są pod ścisłą obserwacją prawa. Aby uniknąć szarej strefy i niepłacenia podatków, polski rząd kilka lat temu znowelizował tak zwaną ustawę hazardową, zamykając tym samym drogę zagranicznym operatorom. Każdy bukmacher, który chce legalnie działać w Polsce, musi otrzymać licencję od Ministerstwa Finansów. To sprawia, że zakłady sportowe dostępne w Polsce całkowicie legalne.

Dodatkowo, każdy z operatorów ma w swojej ofercie wiele zakładów, bonusów i promocji. Tego rodzaju działania również są legalne, dlatego jeśli chcesz użyć np. kod promocyjny od STS, nic nie stoi na przeszkodzie.

Co można obstawiać u polskich bukmacherów?

Jeśli jeszcze nigdy nie obstawiałeś zakładów, pewnie zastanawiasz się, czego dotyczy oferta u polskich bukmacherów i co można obstawiać. Każdy z dostępnych w Polsce bukmacherów w większym lub mniejszym stopniu zadbał o każdego gracza. W związku z tym możesz typować wydarzenia np. związane z piłką nożną, piłą ręczną, koszykówką, hokejem, czy siatkówką. Są też zakłady na bardziej niszowe w Polsce sporty, a więc np. krykiet badminton, rzutki, czy rugby.

Zakłady mogą dotyczyć też gier komputerowych (czyli esportu), jak np. League of Legends czy Starcraft. Operatorzy dają także możliwość typowania wydarzeń kulturalnych, politycznych czy społecznych. Możesz na przykład obstawić, kto będzie zwycięzcą Eurowizji lub która para przejdzie do finału podczas bieżącej edycji “Tańca z gwiazdami”. Dostępne są także zakłady na to, w którym roku uda się ludzkości wylądować na Marsie lub kto wygra wybory prezydenckie w USA. Dlatego zanim zdecydujesz się postawić kupon, zapoznaj się z dostępną ofertą u bukmacherów.

Bukmacherzy w internecie

W Polsce istnieje wiele marek działających legalnie, które są łatwo dostępne online. Typowanie w internecie jest o tyle wygodne, że możesz postawić zakład w dowolnym momencie. Dodatkowo sprawdzanie i porównywanie ofert wydaje się łatwiejsze, a bukmacherzy prześcigają się w ściąganiu nowych graczy do siebie, oferując dodatkowe bonusy i promocje na wybrane wydarzenia. Dlatego jeśli chcesz rozpocząć przygodę z typowaniem, wystarczy tak naprawdę dostęp do internetu, cierpliwość i odrobina wiedzy z kategorii, w której się zakładasz.

źródło: nadesłane, 

Share