KPP Strzelce: Motocyklowe patrole na drogach.

Policjanci ze Strzelec wyposażeni w szybkie i świetnie wyposażone motocykle Honda CBV wyjechali na drogi powiatu. Dzięki tym maszynom są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach całego powiatu.

Wiosenne ocieplenie i poprawiające się w związku z tym warunki atmosferyczne powodują, że na drogach błyskawicznie pojawiają się miłośnicy dwóch kół. Często, nie tylko z winy motocyklistów, dochodzi do wypadków z ich udziałem. Niestety wypadki, w których biorą udział są tragiczne i najciężej poszkodowanymi są właśnie motocykliści. Musimy pamiętać, że w wielu przypadkach winę ponoszą również kierowcy samochodów, którzy często nie zachowują ostrożności i nie widzą prawidłowo jadących motocyklistów. Taka sytuacja wymaga od policjantów, zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo na drodze, podjęcia konkretnych działań. Dużym ułatwieniem są bez wątpienia policyjne motocykle. Takimi maszynami – Honda CBV dysponują również policjanci ze strzeleckiej drogówki.

O skuteczności pracy mundurowych wyposażonych w taki sprzęt można było się przekonać już w ubiegłym roku. Stróże prawa na motocyklach są bardziej mobilni, a przez to są jeszcze skuteczniejsi w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. Tylko w okresie od połowy lipca 2014 roku do listopada policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Strzelcach Krajeńskich nałożyli 266 mandatów i skierowali 15 wniosków o ukaranie do sądu.

We wtorek i środę 24 i 25 marca 2015 roku policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, ujawnili 23 kierowców niestosujących się do przepisów w tym motocyklistę bez uprawnień. Mundurowi swoją uwagę skupili nie tylko na bezpieczeństwie miłośników dwóch kół, ale również zwracali dużą uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i wszystkich kierowców.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy wszyscy mieszkańcy i osoby przejeżdżające przez powiat powinny przyzwyczaić się do widoku policyjnych patroli na motocyklach.

foto i źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

Share