Akcja „ZNICZ 2015" - wzmożone kontrole policji

Akcja rozpoczęła się już tydzień przed świętem zmarłych i potrwa do poniedziałku 2 listopada, o bezpieczeństwo na drogach, nie tylko w rejonie cmentarzy, zadba kilkudziesięciu policjantów ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa.

Już kilka dni przed świętem zmarłych policjanci rozpoczną działania pn. „ZNICZ 2015". Od piątku /30 października/ do poniedziałku /2 listopada/ o bezpieczeństwo na drogach, nie tylko w rejonie cmentarzy, zadbają policjanci ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa. W sprawnym i bezpiecznym poruszaniu w tych dniach ma również pomóc zmiana organizacja ruchu - informuje KPP w Strzelcach Krajeńskich.

W czasie największego natężenia ruchu pojazdów i pieszych, policjanci będą kierować ruchem w miejscach, gdzie dochodzi do utrudnień głównie cmentarze i parkingi. W związku z planowanym zwiększonym natężeniem ruchu na drodze będą obowiązywały zmiany organizacji ruchu.

W niedzielę /1 listopada/ ul. Kusocińskiego w Strzelcach Kraj. będzie dwukierunkowa. Natomiast ul. Przemysłowa będzie jednokierunkowa dla pojazdów jadących od ulicy Wyzwolenia. 

Policjanci przypominają podstawowe zasady do kierowców wybierających się w najbliższych dniach w drogę. Za kierownicę należy wsiadać trzeźwym i wypoczętym, pasażerowie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa a samochód powinien być wcześniej przygotowany do dłużej jazdy. Organizatorzy apelują także do pieszych o ostrożne poruszanie się po ulicach a także o noszenie odblasków. Pamiętajmy również, że okres Wszystkich Świętych, to także czas zwiększonej aktywności przestępczej tzw. kieszonkowców, osób dokonujących kradzieży na cmentarzach. 

Posypały się pierwsze mandaty

W piątkowy poranek /30 października/, tylko przy cmentarzu w Zwierzynie policjanci nałożyli osiem mandatów na kierowców jadących za szybko. W tej liczbie znalazł się kierowca ciężarówki, który jadąc ul. Kościelną w Zwierzynie przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 30 km/h. Jednak największym brakiem zdrowego rozsądku i wyobraźni wykazał się 72-letni kierowca osobówki. Prowadzone przez niego auto pędziło tą samą ulicą w Zwierzynie 112 km/h. Policjanci nie mieli wątpliwości – nałożyli na kierowcę 500 zł. mandat i zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące. To jednak nie koniec konsekwencji dla tego kierowcy. Dodatkowo jego konto „wzbogaciło" się o 10 pkt. karnych.

źródło: KPP Strzelce Kraj

Ruszył remont ul. Gorzowskiej - wymienią kostkę na asfalt

Ruszył długo wyczekiwany remont drogi na ulicy Gorzowskiej w Strzelcach Krajeńskich. Drogowcy wymienią kostkę brukową na asfalt, czekają nas utrudnienia i zmiany w ruchu drogowym.

 

Share