Auta blokują ulicę Ogrodową? Mieszkanka pyta, Burmistrz odpowiada...

Napisała do nas Pani Katarzyna, która jak twierdzi omal nie została potrącona przez samochód na ulicy Ogrodowej. Jej zdaniem zaparkowane wzdłuż ulicy auta zasłaniają widoczność kierowcom, co sprawia, że jest tam bardzo niebezpiecznie.

Postanowiła napisać list do Burmistrza, by uniknąć tragedii w przyszłości. Poniżej list z pytaniem do Burmistrza:

Panie Burmistrzu, chciałam zapytać o ulice Ogrodowa w Strzelcach, a konkretnie o jej odcinek zwany czarna dróżką. Przechodząc nią dziś, o mały włos nie zostałam potrącona przez samochód, gdyż zaparkowane wzdłuż tej wąskiej ulicy auta zasłaniają widoczność kierowcom. Rozumiem, ze wybudowaliście blok socjalny dla potrzebujących, i chwała Wam za to, ale chyba nie przewidzieliście, że nie będą tam mieszkać ludzie, którzy wszędzie chodzą pieszo. Raczej marki aut nie wskazują na to, ze mieszkają tam biedni ludzie. Zapomnieliście im wybudować parking, czy do cholery (przepraszam za wyrażenie) musi dojść do jakiejś tragedii, czy musi zostać potrącone czyjeś dziecko żebyście sami zobaczyli ten problem? Podobno obchodzi Pan miasto, ale tu chyba Pan nie zachodzi, bo znalazł by Pan problem. Policja nic sobie z tego nie robi, że auta stoją na zakręcie, na wyjazdach z innych parkingów zasłaniając widoczność, może wystarczy postawić znak zakaz zatrzymywania się i postoju. Może gdyby policja zainteresowała się częściej zagadnieniem, a może wreszcie gdyby mieszkał tu Pan Burmistrz było by to już dawno załatwione! Tak czekajmy do pierwszej tragedii, mniejszej lub większej. Pozdrawiam Szanownego Burmistrza wszystkich Strzelczan.

Katarzyna S.

List został przekazany Burmistrzowi, poniżej jego komentarz:

Dopytaliśmy Pana Burmistrza, czy jest szansa, że w Strzelcach przybędzie miejsc parkingowych? Nasi czytelnicy zwrócili bowiem uwagę, że takich miejsc jak ul.Ogrodowa w Strzelcach jest znacznie więcej. Problemy są niedaleko katedry. 

Cały czas szukamy w mieście miejsc gdzie można utworzyć dodatkowe miejsca parkingowe, tak się stało m. in. przy Bramie Młyńskiej gdzie wykonaliśmy linie ukośne i przez to pojawiło się więcej miejsc parkingowych. W ubiegłym miesiącu wypolbrukowaliśmy teren koło Przedszkola nr 1, gdzie stworzyły się dodatkowe dwa miejsca. Czekamy też na sugestię mieszkańców gdzie widzą ewentualnie nowe miejsca. Trzeba koniecznie wyremontować też parking przy Banku Spółdzielczym, który jest w fatalnym stanie, planujemy to zrobić w 2017 roku. - mówi Burmistrz. 

foto: google.com

Share

REKLAMA

REKLAMA