Najlepszy dzielnicowy w Lubuskiem pełni służbę w Dobiegniewie

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. Najlepsi z nich wzięli udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskich zawodów „Dzielnicowy Roku", który rozgrywany był w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z testem wiedzy i specjalnie przygotowaną scenką – przyjęciem interesanta. W tym roku najlepszymi okazali się sierż. Piotr Kruk z KPP w Strzelcach Kraj. i sierż. Kinga Zaleska z KMP w Gorzowie Wlkp., którzy będą reprezentować garnizon lubuski w finale krajowym. Podczas codziennej służby dzielnicowi muszą wykazywać się wiedzą, rozpoznaniem środowiska lokalnego, doświadczeniem w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, a także wrażliwością i chęcią niesienia pomocy innym osobom. Te wszystkie cechy są niezbędne w zakresie ich obowiązków służbowych.

W piątek (30 czerwca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, 24 dzielnicowych z 12 jednostek terenowych garnizonu lubuskiego, rywalizowało o tytuł najlepszego w wojewódzkim finale turnieju Dzielnicowego Roku 2017. Najlepsi dzielnicowi, wyłonieni podczas etapu powiatowego, zmagali się w dwóch konkurencjach – teście wiedzy oraz scenkach. W pierwszej części funkcjonariusze rozwiązywali test wiedzy policyjnej. Następnie dzielnicowi uczestniczyli w scenkach – przyjęciu interesantów, gdzie musieli pomóc mieszkańcowi ich rejonu służbowego, któremu skradziono rower. W tym zadaniu komisja złożona z ekspertów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oceniała umiejętności komunikowania się werbalnie i pozawerbalnie, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelowi, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń, a także wskazania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, najlepszym dzielnicowym województwa lubuskiego okazał się sierż. Piotr Kruk z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, który służbę pełni w Posterunku Policji w Dobiegniewie. Drugie miejsce przypadło sierż. Kindze Zaleskiej z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast trzecie st. sierż. Dariuszowi Kulczykowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Puchar dla zwycięzcy oraz nagrody finansowe dla pierwszej trójki wręczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Krzysztof Sidorowicz oraz Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej. Sierż. Piotr Kruk oraz sierż. Kinga Zaleska będą reprezentować garnizon lubuski w krajowym finale turnieju Dzielnicowy Roku 2017, który odbędzie się jesienią w Szkole Policji w Katowicach. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a dwójce reprezentującej Lubuską Policję w finale krajowym życzymy powodzenia!

źródło: T.Bartos, KPP Strzelce Kraj.
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA