W Łącznicy spłonął cały dom...

We wtorek 15.08.2015 w Łącznicy spłonął cały dom. Gdy strażacy dotarli na miejsce pożaru nie było co ratować.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 sierpnia około godziny 18:00. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie że pali się cały dom w Łącznicy. Na miejsce pożaru natychmiast wysłano 7 zastępów z PSP i OSP z terenu gminy Zwierzyn Stare Kurowo i Strzelce Krajeńskie. W momencie dojazdu pierwszych jednostek, pożarem objęty był cały dom płomienie ognia wydobywały się z całej powierzchni dachu i z okien budynku.

Z wywiadu przeprowadzonego po dojeździe wynikało, że lokatorzy budynku sami opuścili dom przed przybyciem straży a wnętrze domu zostało podpalone substancją łatwopalną przez konkubenta lokatorki domu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu rozwiniętego pożaru oraz niedopuszczeniu do przerzutu ognia na sąsiedni budynek gospodarczy. Po ugaszeniu budynku przybyły na miejsce inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz wchodzenia do budynku i nakazał zabezpieczenie pogorzeliska przed dostępem osób postronnych.

Osobami poszkodowanymi zajęła się dalsza rodzina a władze lokalne które przybyły na miejsce pożaru zobowiązały się zając się tematem pogorzelców.

źródło: strazstrzelce.pl

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA