Uwaga na oszustów! Mieszkanka Strzelec Kraj. straciła kilkaset złotych

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prowadzą sprawę kradzieży do jakiej doszło 17 sierpnia br. na terenie miasta. Ofiarą przestępstwa jest kobieta, której z mieszkania fałszywi pracownicy wodociągów, zabrali kilkaset złotych. 

Do oszustwa doszło w ubiegłym tygodniu, kiedy do drzwi mieszkanki Strzelec Krajeńskich zapukała kobieta i mężczyzna podający się za pracowników wodociągów. Poszkodowana wpuściła osoby do mieszkania nie prosząc o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego faktu, że ma do czynienia z autentycznymi pracownikami wodociągów. Ci wykorzystując sytuację informowali o rzekomym braku w dostawie wody i koniecznością napełnienia wanny i kilku naczyń. Kiedy pokrzywdzona znajdowała się w łazience, najprawdopodobniej wtedy fałszywi pracownicy wodociągów dokonali kradzieży pieniędzy z jej torebki. Podobne przypadki miały również miejsce w innych miejscach na terenie województwa lubuskiego.

Metoda na tzw. pracownika wodociągów, to jeden ze sposobów w jaki oszuści próbują się wzbogacić kosztem swoich ofiar. Ich celem najczęściej padają osoby starsze i samotne. Przestępcy doskonale wiedzą, że właśnie takie osoby są łatwowierne i podatne na manipulację. Oszuści podając się za hydraulików czy pracowników wodociągów wykorzystują takie okoliczności i szukają szybkiego oraz łatwego sposobu wzbogacenia się. Nie zniechęca ich fakt, że ich ofiarami stają się najsłabsi. Dlatego policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności z osobami, które zapraszamy do swoich mieszkań. 

źródło: KPP Strzelce Kraj

 

Rolnik z okolic Barlinka w 5 edycji Rolnik Szuka Żony....

Zbliża się piąty sezon popularnego programu "Rolnik Szuka Żony". W kwietniu poznaliśmy sylwetki kandydatów wśród uczestników piątej edycji znalazł się rolnik z naszych stron (okolice Pełczyc - Barlinka).

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA