KPP Strzelce: Policjanci pomogli skrajnie wyczerpanemu terierowi

Pies Hunter zawdzięcza życie policjantom z Komisariatu w Drezdenku i czujności mieszkańców Dobiegniewa.

Dzięki powiadomieniu o wyjącym w zaroślach zwierzęciu mundurowi byli w stanie odnaleźć w ostatniej chwili skrajnie wycieńczonego czworonoga. Piesek leżał w gęstych zaroślach i nie był w stanie wrócić do właścicieli. W szczęśliwym zakończeniu przydało się doświadczenie asp. szt. Waldemara Bakowicza, który na co dzień jest przewodnikiem psa służbowego.

Hunter to pies, którego właściciele szukali od kilku dni. Zwierze wyszło z domu i ślad po nim zaginął. Mimo informacji rozpowszechnionej w internecie pieska nie udało się odnaleźć. Wcześniej podobne sytuacje się nie zdarzały.

W sobotę (25 sierpnia) do dyżurnego strzeleckiej komendy dotarła informacja od mieszkańców Dobiegniewa o niepokojącym ujadaniu zwierzęcia dochodzącym z zarośli. Ze zgłoszenia wynikało, że może chodzić o zwierzę potrzebujące pilnej pomocy. Na miejsce skierowano asp. szt. Waldemara Bakowicza i st. sierż. Dawida Kościelnego - policjantów z Komisariatu w Drezdenku. Kiedy mundurowi pojawili się na miejscu, słyszeli głośne wycie zwierzęcia, jednak z uwagi na gęste zarośla i duży obszar trudno było zlokalizować miejsce, z którego ono dochodzi. Pomocnym w szczęśliwym zakończeniu interwencji okazało się doświadczenie asp. szt. Waldemara Bakowicza ,który na co dzień jest przewodnikiem psa służbowego. Intuicja i przysłowiowy „policyjny nos" i tym razem nie zawiódł.

Policjanci znaleźli w gęstej trzcinie skrajnie wyczerpanego psa. Zwierzę leżało na ziemi i nie było w stanie poruszać się o własnych siłach. Na szczęście pomoc przyszła na czas i wyczerpany terier wrócił do właścicieli. Nie miał żadnych obrażeń, jednak był bardzo wyczerpany i wymagał pomocy weterynarza. Teraz dzięki czujności mieszkańców Dobiegniewa i pomocy policjantów nabiera sił i szybko wraca do zdrowia w domu swoich właścicieli.

źródło: T.Bartos, KPP w Strzelcach Kraj

Uwaga na oszustów! Mieszkanka Strzelec Kraj. straciła kilkaset złotych

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prowadzą sprawę kradzieży do jakiej doszło 17 sierpnia br. na terenie miasta. Ofiarą przestępstwa jest kobieta, której z mieszkania fałszywi pracownicy wodociągów, zabrali kilkaset złotych. 

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA