Policjanci zatrzymali 34-latka, który odpowie za kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków. [Video]

Zarzuty wiązane z kradzieżą samochodu terenowego i motocykla usłyszał 34-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego.

Pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec i Polski. Mężczyzna odpowie również za kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków. Jego zatrzymanie oraz odzyskanie skradzionych pojazdów i rzeczy było możliwe dzięki żmudnej i skutecznej pracy kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich.

Sprawa swój początek miała jeszcze w lutym br. To wtedy policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali informację o kradzieży z włamaniem do domu i pomieszczeń gospodarczych na terenie Gminy Dobiegniew. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dokonał kradzieży m.in. sprzętu turystycznego i wędkarskiego, pilarki spalinowej oraz zaparkowanego przed posesją samochodu terenowego m-ki Land Rover o wartości 30 tys. złotych. Jak się szybko okazało przed kryminalnymi stało trudne zadanie, bo sprawca nie pozostawił wielu dowodów, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy.

Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe m.in. oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczenie śladów oraz przesłuchanie świadków. Przełom w sprawie nadszedł kilka dni temu, kiedy policjanci odnaleźli skradziony samochód w lesie niedaleko Drezdenka. Pojazd został zabezpieczony i przekazany właścicielowi. Kilka dni później policjanci ze Strzelec Krajeńskich w czasie przeszukania posesji mężczyzny łączonego z tymi przestępstwami zabezpieczyli kradziony na terenie Niemiec motocykl oraz rzeczy pochodzące z kradzieży z włamaniem, do którego doszło w lutym br. pod Dobiegniewem.

Kryminalni zabezpieczyli także krzewy konopi indyjskich oraz sprzęt wykorzystywany do porcjowania narkotyków.

Do sprawy policjanci zatrzymali 34-latka, który tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z kradzieżą pojazdów, włamaniem i posiadaniem narkotyków. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

VIDEO

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA