''Jabłko czy Cytryna'' w Bobrówku. Policjanci z dziećmi dla bezpieczeństwa na drodze...

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku po raz kolejny przeprowadzili wspólną akcję promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Natomiast ci, którzy nie stosowali się do przepisów, dostali kwaśną cytrynę.

W poniedziałek (24 września br.) w Bobrówku policjanci ze Strzelec Krajeńskich razem z uczniami z miejscowej szkoły podstawowej przygotowali specjalny punkt kontrolny. Jeździe kierowców bacznie przyglądali się mundurowi ze strzeleckiej drogówki wyposażeni w alkomaty i urządzenia do pomiaru prędkości, natomiast uczniowie w owoce, które wręczali kierowcom. Dla zmotoryzowanych jadących bezpiecznie i zgodnie z przepisami czekało jabłko, natomiast jazda osób, które przekraczały przepisy kończyła się mandatem od policjantów i cytryną od dzieci. Przejście dla pieszych w rejonie szkoły jest miejscem, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Dlatego cieszy fakt, że młodzi ludzie włączają się w tego typu akcję i wspólnie z policjantami promują bezpieczne zachowania na drodze. Jednak mandat i cytryna to nie wszystko. Kierowcy w większości przypadków jeździli poprawnie, lecz znalazło się kilka osób, które za naruszenie przepisów poniosły ,,kwaśną" karę. Zarówno uczniowie i sami kierowcy zgodnie przyznali, że tego typu akcja to dobry sposób na promocje bezpiecznej jazdy na naszych drogach.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA