Pracownicy jednego z banków w Strzelcach Kraj. udaremnili próbę oszustwa "na wnuczka".

Na początku października miała miejsce próba oszustwa metodą na tzw. „wnuczka". Przestępca podszywając się za członka rodziny starszej kobiety próbował wyłudzić od niej 13 tys. złotych. Tylko dzięki czujności kobiet zatrudnionym w jednym z banków w Strzelcach Krajeńskich nie doszło do przestępstwa.

We wtorek /22 października br./ szef strzeleckich policjantów insp. Tomasz Zgirski wraz ze swoim zastępcą nadkom. Marcinem Gabarą i Burmistrzem Strzelec Krajeńskich Mateuszem Federem osobiście podziękowali pracownikom banku.

Oszuści podszywający się za wnuczka, czy policjanta cały czas dają o sobie znać. W piątek (11 października) w Strzelcach Krajeńskich do jednej z mieszkanek miasta zadzwonił młody mężczyzna podający się za jej wnuczka. Cała historia była fałszywa, a mężczyzna chciał wyłudzić od kobiety 13 tys. złotych. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, która zorientowała się, że może dojść do przestępstwa 79-latka nie straciła pieniędzy. Taka postawa cieszy, bo pokazuje, że funkcjonariusze, a przede wszystkim mieszkańcy nie są sami w walce z oszustami.

Dlatego też szef strzeleckich policjantów inspektor Tomasz Zgirski zainicjował spotkanie z Paniami, które pomogły w udaremnieniu oszustwa sprzed kilkunastu dni. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich Marcin Gabara i Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder. Komendant i Burmistrz wręczyli podziękowania i kwiaty za obywatelską i godną pochwały postawę kobietom zaangażowanym w udaremnienie oszustwa. Gratulacje odebrała osobiście jedna z pracownic banku i Dyrektor placówki w imieniu wszystkich pracowników}

Takie wydarzenia cieszą i są dowodem na to, że pracownicy placówek finasowych są coraz bardziej świadomi zagrożeń ze strony oszustów. Policjanci jednak nie spoczywają na lurach i już nie długo wspólnie z Urzędem Miejskim w Strzelcach Krajeńskich rozpoczynają kampanie informacyjną dotyczącą oszustw.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

 

Fałszywy policjant, który oszukał mieszkankę Strzelec Kraj. na kwotę 12 tysięcy trafił do aresztu

Kilka tygodni temu na terenie Strzelec Krajeńskich miało miejsce oszustwo, w którym mieszkanka miasta przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta 12 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA