Potrącenie w Strzelcach Kraj. Młoda kobieta trafiła do szpitala, kierowca uciekł z miejsca zdarzenia...

Do potrącenia doszło w sobotę 25 stycznia w okolicach strzeleckiego cmentarza. Młoda kobieta została potrącona, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 25 stycznia. W okolicach cmentarza w Strzelcach Kraj. potrącona została młoda kobieta w wieku około 26 lat, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Z informacji jakie udało nam się uzyskać obrażenia jakie doznała są poważne. Kierowca, który uczestniczył w tym potrąceniu, nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci zatrzymali go kilka godzin później, podczas gdy jechał razem z pasażerką.

W chwili zatrzymania oboje byli pod działaniem środków odurzających. Aktualnie przebywają w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych i czekają na przesłuchania i na ewentualne zarzuty.

Sprawą zajmuje się policja.

Aktualizacja 28-01-2020 (źródło: KPP Strzelce Kraj i foto)

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka zatrzymali mężczyznę i kobietę w związku potrąceniem do jakiego doszło w sobotę (25 stycznia) w Strzelcach Krajeńskich. W jego wyniku 26-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca i pasażer pojazdu, który uczestniczył w potrąceniu uciekli z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania oboje znajdowali się pod działaniem narkotyków. W działaniu policjantom pomocne okazały się informacje przekazane przez świadków zdarzenia.

Około godziny 19 w sobotę (25 stycznia) dyżurny dostał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na ul. Cmentarnej. Sprawca tego zdarzenia nie udzielił pomocy poszkodowanej i uciekł. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który zajął się wyjaśnianiem wypadku. Pozostali policjanci zostali zaangażowani do ustalenia kierowcy i zatrzymania go. Bardzo zaangażowali się świadkowie potrącenia, którzy przekazali policjantom informacje o samochodzie, którego kierowca uciekł.

Mundurowi szybko ustalili markę pojazdu i dane jego kierowcę. Kwestią czasu było tylko jego zatrzymanie. Jeszcze w nocy w Drezdenku policjanci zatrzymali wytypowanego 33-letniego mężczyznę, którzy jechał razem z młodą kobietą. 18-latka prowadziła osobowego volkswagena.

Jak się okazało po potrąceniu porzucili uszkodzonego wcześniej mercedesa i próbowali go ukryć. Kiedy zmienili samochód wydawało im się, że będą bezkarni. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Niebawem usłyszą zarzuty związane z potrąceniem kobiety, ucieczką z miejsca zdarzenia i kierowaniem pod działaniem narkotyków.

To jednak nie wszystko. Dzień po zatrzymaniu 33-latka, strzeleccy policjanci otrzymali informację, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawiania wolności za wcześniejszy udział w bójce.

 

źródło: KPP Strzelce Kraj,  nadesłane na kontakt[@]estrzelce.pl

Share

REKLAMA

REKLAMA