Drezdenko szyje maseczki - czyli wszystkie ręce na pokład! Do szpitala trafiły już 273 uszyte maseczki...

Pracownicy szpitala w Drezdenku ruszają z akcją "Drezdenko szyje maseczki". 

W całym kraju w ostatnim czasie odczuwa się braki środków ochrony osobistej, jakimi są maseczki czy odzież ochronna. Szpital w Drezdenku w tej chwili dysponuje zapasami, jednak trudno przewidzieć co wydarzy się za chwilę. Dlatego widząc na horyzoncie zbliżającą się pandemię koronawirusa pracownicy Szpitala podjęli rozważania o innych możliwościach zdobycia deficytowego towaru jakim stały się maseczki.

Takim sposobem ruszyła piękna, społeczna akcja "Drezdenko szyje maseczki" .

Jak zwykle mieszkańcy Drezdenka nie zawiedli, mają dobre serca i wiele zrozumienia dla tej trudnej sytuacji. Każdy chce dołożyć swoją cegiełkę do walki z koronawirusem. Jako pierwsze na apel szpitala odpowiedziały panie: Barbara Netyks oraz Karolina Dukiel, które poświęcają swój wolny czas, aby szyć maseczki dla szpitala. Na pochwale zasługuje ich postawa, gdyż nie każdy chciałby poświecić energię i czas, aby za darmo pracować. Uszyte maseczki trafią nie tylko do pracowników medycznych, zostanie w nie zaopatrzony każdy pacjent, który znajdzie się na Izbie Przyjęć. Tym samym zwiększamy poczucie bezpieczeństwa personelu szpitala oraz pacjentów. Nadmienić należy, że Szpital zakupił tylko niezbędne gumki do wykonania maseczek. Materiał przekazała bezpłatnie właścicielka firmy Bartgoł z Niegoslawia pani Wioleta Bartkowiak.

Działając całkowicie charytatywnie zarówno panie krawcowe, jak i firma, która ofiarowała materiał udowadniają wszystkim, że w tych trudnych czasach wszystko jest możliwe. Do szpitala trafiły już 273 uszyte maseczki. Pracownicy Szpitala w Drezdenku szczególnie doceniają ten wielki dar serca. Dziękujemy !!!

Można się jeszcze przyłączyć - kontakt tutaj - zobacz

źródło: https://www.facebook.com/szpitaldrezdenko/

Apel kasjerki jednego z marketów: "Chrońcie siebie i nas..." [Przeczytaj apel]

 Trafił do nas apel kasjerki, która pracuje w jednym z marketów na terenie Strzelec Krajeńskich. Publikujemy go w całości, ponieważ zawiera ważne informacje dla nas klientów.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA