KPP Strzelce Kraj: Ucieczka pirata drogowego na crossie zakończona przez policjantów na motocyklach

Policjanci ze strzeleckiej drogówki, pełniący służbę z wykorzystaniem motocykli, zatrzymali po pościgu pirata drogowego. Wcześniej jednak 24-letni kierujący motocyklem nie zatrzymywał się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbując uniknąć odpowiedzialności.

Ucieczka zakończyła się dla niego niegroźnym upadkiem. 24-latkowi grożą teraz poważne konsekwencje, bo za popełnione wykroczenia policjanci skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu. Motocyklista odpowie również za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się. 

Wczoraj 05.07.2020 jeden z motocyklistów próbował uciekać przed policjantami ze strzeleckiej drogówki, którzy pełnili służbę z wykorzystaniem policyjnych jednośladów. Sytuacja miała miejsce około godziny 14 na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Długie. To tutaj policjanci zauważyli mężczyznę na motocyklu bez wymaganej tablicy rejestracyjnej. Kiedy mundurowi dali sygnały do zatrzymania się, ten kontynuował jazdę po parkingu i próbował wjechać na drogę krajową.

Jego niebezpieczne manewry zakończyły się niegroźnym upadkiem, a mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. W trakcie kontroli okazało się, że 24-latek ma na koncie sporo przewinień drogowych. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie był zarejestrowany i nie miał polisy OC. Za te wykroczenia policjanci odstąpili od postepowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu.

Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: mł. asp. Tomasz Bartos | KPP w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA