Poważny wypadek koło Dobiegniewa! BMW uderzyło w koparkę | FOTO

Do wypadku doszło dziś wieczorem (około godziny 20:00) na trasie DK 22  w m. Rolewice (gm. Dobiegniew). Droga w miejscu wypadku jest zablokowana!

W wypadku wzięły udział samochód osobowy i koparka, w wyniku czego ucierpiały dwie osoby. 

Z pierwszych informacji jakie udało nam się otrzymać wynika, że samochód marki BMW uderzył w tył koparki. Prawdopodobnie kierujący samochodem marki BMW, 19-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Pasażer ( 17-latek) i kierowca BMW zostali przewiezieni do szpitala. 
 
Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.
 
Droga krajowa nr 22 na 110 km jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowości Dobiegniew, Wieleń i Czołpa. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do godziny 22:30.
 
Aktualizacja 10.09.2020 | źródło: Lubuska Policja

W środę (9 września) około godziny 20 policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 na odcinku Rolewice – Stare Osieczno. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe. Funkcjonariusze zastali dwa uszkodzone pojazdy - osobowe BMW i koparko-ładowarkę. W zdarzeniu poważnie ranni zostali dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 17 lat, którzy podróżowali osobówką.
 
Okazało się również, że 18-letni kierowca BMW znajdował się pod wpływem alkoholu. Zarówno 18-latek, jak i pasażer osobówki zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami głowy i kręgosłupa. Kiedy zakończyła się akcja ratunkowa, rozpoczęły się niezbędne czynności procesowe związane z wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Swoją pracę mundurowi z drogówki wykonywali do późnych godzin wieczornych.

Dużo pracy mieli również do wykonania strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu kierowali akcją ratowniczą i zabezpieczali miejsca zdarzenia. Droga na odcinku Rolewice – Stare Osieczno przez ponad 2 godziny była zablokowana, dlatego policjanci wyznaczyli objazdy.
Share

REKLAMA

REKLAMA