29-latek zatrzymany przez policjantów. Jest podejrzany o kradzieże na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego...

Strzeleccy policjanci zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o kradzieże i kradzieże z włamaniem. W jego zainteresowaniu były przede wszystkim felgi aluminiowe z oponami, które nie wahał się odkręcić z zaparkowanego pojazdu.

Mężczyzna jest również łączony z kradzieżą paliwa w ciężarówce. To przestępstwo miało miejsce na terenie województwa wielkopolskiego. 29-latek kilka dni przed popełnieniem tych przestępstw opuścił zakład karny. Teraz grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Dla pokrzywdzonych w wyniku kradzieży czy uszkodzenia mienia ważne jest nie tylko, aby osoby odpowiedzialne za przestępstwa poniosły odpow29-iedzialność. Nie mniej istotną sprawą jest odzyskanie skradzionych rzeczy. Dlatego policjanci ciężko pracują, aby każdą sprawę wyjaśnić, a sprawcy ponieśli zasłużoną karę. Tak było w przypadku kilku przestępstw, do których doszło pod koniec października bieżącego roku.

Kryminalni dostali zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do garażu na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie. Sprawca po uszkodzeniu kłódki zabrał felgi aluminiowe z oponami. Również tego samego dnia właściciel osobowego forda poinformował policjantów, że z kolei z jego auta zaparkowanego na osiedlu niezaznany mu sprawca odkręcił i ukradł wszystkie koła. Zebrane na miejscu dowody oraz wnikliwa i żmudna praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie mężczyzny, który mógł być odpowiedzialny za te przestępstwa.

Chodziło o 29-latka mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Policjanci znaleźli w jego aucie kanistry z paliwem. Okazało się, że ono również pochodzi z kradzieży, która miała miejsce na terenie województwa wielkopolskiego. To tutaj z zaparkowanej ciężarówki sprawca dokonał kradzieży niemal dwustu litrów oleju napędowego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie zaskoczony. Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie stosował się do zakazu prowadzenia pojazdów.

29-latek zaledwie kilka dni wcześniej opuścił zakład karny. Nie wykluczone, że niebawem wróci tam z powrotem. Zatrzymany usłyszał w sumie pięć zarzutów. Dotyczą one kradzieży z włamaniem, kradzieży i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Share

REKLAMA

REKLAMA