Strzelce Kraj.:Jechał kompletnie pijany, trzymał w ręce butelkę z wódką. Niebezpieczną jazdę przerwali żołnierze...

Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca osobowego chryslera, który zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie.

Dzięki żołnierzom 16 batalionu powietrznodesantowego z Krakowa udało się zapobiec jego dalszej jeździe. Mundurowi widząc samochód stojący w rowie w odpowiedni sposób zareagowali. Widząc siedzącego za kierownicą kompletnie pijanego kierowcę trzymającego w ręce butelkę z wódką powiadomili Policję i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odebrał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy, który swoją nieodpowiedzialną jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Według zgłoszenia grupa żołnierzy wracających z poligonu ujęła nietrzeźwego mężczyznę, który siedział za kierownicą osobowego chryslera i trzymał w ręce butelkę z wódką. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, czekała na nich grupa żołnierzy z 16 batalionu powietrznodesantowego z Krakowa. Mundurowi przekazali, że kilkanaście minut wcześniej, kiedy jechali drogą z Dankowa w kierunku Rybakowa zauważyli osobówkę stojącą w przydrożnym rowie.

Mundurowi postanowili sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Wtedy okazało się, że za kierownicą siedzi mężczyzna, który trzyma w ręce butelkę z wódką. Kierowca miał przy tym duże problemy z logicznym wysłowieniem się, jednak nie posiadał żadnych obrażeń. Wtedy zorientowali się, że mężczyzna jest najprawdopodobniej kompletnie pijany i powiadomili Policję. W trakcie oczekiwana żołnierze uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 40-letni kierowca ma w organizmie niemal cztery promile alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do Komendy Policji w Strzelcach Krajeńskich. Następnego dnia usłyszał zarzut dotyczący kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

Pijana 20-latka prowadziła samochód mając 2.5 promila. Została zatrzymana pomiędzy Strzelcami Kraj. a Przyłęgiem

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 22 pomiędzy Strzelcami Kraj a Przyłęgiem. Kierująca VW jechała zygzakiem i omal nie doprowadziła do wypadku.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA