Wilki w Drezdenku, w Strzelcach Kraj. lisy i dziki. Zwierzęta coraz bliżej człowieka...

Widok dzika czy lisa w mieście, zwłaszcza w okolicy osiedli nie jest obecnie niczym nadzwyczajnym. Ostatnio na skrzynkę dostaliśmy sporo informacji, że w Strzelcach Kraj. mieszkańcy widują lisy i dziki. 

Dzikie zwierzęta wychodząc ze swojego naturalnego środowiska jakim jest las, oprócz dużego zainteresowania mieszkańców miast wzbudzają też strach i obawę. I słusznie, zawsze może się zdarzyć, że dzicza rodzina zaatakuje Nas czy naszych pupili. Nie jest to oczywiście problem taki jak mają mieszkańcu w gminie Drezdenko, gdzie wokół zabudowań na terenach wiejskich pojawiają się wilki, jednak i na lisa należy uważać. 

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, od naszego czytelnika, który twierdził, że w Strzelcach Kraj. na Al.Wolności regularnie spotyka lisa - na dowód podesłał zdjęcia. Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy podobną informację  - lis widziany był koło jeziora Górnego. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że widziane zwierzęta nie boją się ludzi. 

Co zrobić gdy dzikie zwierzęta przychodzą do miasta?

Widok dzika czy lisa w mieście zwłaszcza w okolicy osiedli nie jest obecnie niczym nadzwyczajnym. Dzikie zwierzęta wychodząc ze swojego naturalnego środowiska jakim jest las, oprócz dużego zainteresowania mieszkańców miast wzbudzają też strach i obawę. I słusznie, zawsze może się zdarzyć, że dzicza rodzina zaatakuje Nas czy naszych pupili.

Najczęstszą przyczyną wychodzenia zwierząt z lasu jest łatwość w zdobywaniu pokarmu w mieście, gdzie oprócz otwartych, pachnących pokarmem śmietników znajdą się także ludzie celowo dokarmiający te „biedne" zwierzątka. Nie możemy zrobić nic gorszego niż dokarmiać dzikie zwierzęta w miejscu naszego zamieszkania. Naszym niepozornym i pełnym empatii oraz troski o braci mniejszych działaniem, powodujemy, że zwierzęta przyzwyczajają się i przestawiają na nowy, łatwiejszy sposób zdobywania pokarmu. Z czasem wzrasta agresja u dokarmianych osobników gdy nie dostaną swojej regularnej racji żywnościowej i wtedy zaczyna się poważny problem. Dokarmiający ludzie stają się zakładnikami swoich „leśnych pupili", często do tego stopnia, że nie mogą swobodnie wyjść z domu. 

źródło: nadesłane, lasypanstowowe.pl

 

-- C Z Y T A J   W I Ę C E J --

 

Wilk niesie zagryzionego psa - mieszkańcy gminy Drezdenko coraz bardziej obawiają się wilków | VIDEO

Otrzymujemy kolejne sygnały od mieszkańców gminy Drezdenko o wilkach, które pojawiają się w pobliżu zabudowań. Tym razem jeden z mieszkańców nagrał wilka, który niósł w pysku zagryzionego psa.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA