Policjanci z Strzelce Kraj. zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzionego Iveco z ładunkiem

Dwie osoby zatrzymane i odzyskany skradziony samochód ciężarowy z ładunkiem, to bilans pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Kradzież pojazdu wraz z ładunkiem złomu miała miejsce pod koniec zeszłego tygodnia.

Kilkanaście godzin po zgłoszeniu kryminalni zatrzymali pierwszego z podejrzanych i zabezpieczyli skradziony pojazd. Drugi z podejrzanych wolnością również nie cieszył się zbyt długo. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, natomiast skradziony samochód wraz z ładunkiem wrócił do właściciela.

W piątek (15 kwietnia) do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zgłosił się właściciel skupu złomu, który poinformował, że spod jego firmy skradziono samochód dostawczy wraz z ładunkiem. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 30 tysięcy złotych. Sprawą od samego początku zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Mimo, że nie było zbyt wielu informacji na temat zdarzenia policjanci szybko wpadli na trop osoby bądź osób odpowiedzialnych za te zdarzenie. Było to możliwe dzięki pracy operacyjnej połączonej z wnikliwą analizą dowodów, jakie zabezpieczono na miejscu zdarzenia. Zaangażowanie kryminalnych pozwoliło szybko wytypować dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze sprawą.

Byli to dwaj mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego w wieku 35 i 33 lat. Szybko okazało się, że dwójka wytypowanych rzeczywiście odpowiada za kradzież samochodu ciężarowego. Mimo, że skradziony pojazd i jego ładunek zdążyli przewieść na teren województwa zachodniopomorskiego szybko skradziony samochód wraz z ładunkiem wrócił do właściciela. Policjanci zatrzymali również jednego z podejrzewanych. Drugi z mężczyzn wolnością cieszył zaledwie kilka dni dłużej. We wtorek (20 kwietnia) w ręce policjantów wpadł jednak i on. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Przyznali się do popełnienia przestępstwa, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

 

Wypadek w Strzelcach Krajeńskich. Samochód wjechał na cmentarz...| FOTO

Wczoraj około południa do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic J. Słowackiego oraz Wyzwolenia.

Czytaj więcej...

 

Piękne Strzelce Kraj. z lotu drona. Zobacz Video...

Na naszą skrzynkę trafił mail z linkiem do wspaniałego filmu nagranego nad jeziorem Górnym w Strzelcach. Zamieszczony on został w serwisie youtube.com.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA