Pożar hałdy pozostałości po meblach w Nowym Kurowie

W minioną niedzielę w Starym Kurowie doszło do pożaru hałdy pozostałości po meblach.

Zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu produkcyjnego w Nowym Kurowie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich w dniu 20.06.2021 r. o godz. 02:21. Pożar zauważył obecny na miejsc pracownik. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Krajeńskich oraz zastępy z jednostek OSP w Starym Kurowie, Łęgowie i Przynotecku.

W ciągu 10 minut od zaalarmowania na miejsce działań dotarł zastęp z jednostki OSP Łęgowo, zaraz za nimi kolejno dojechały pozostałe jednostki. W momencie rozpoczęcia działań gaśniczych pożarem objęta była hałda pozostałości po meblach na powierzchni około 50 m2. Strażacy podali łącznie cztery prądy wody w natarciu na pożar. Na miejsce akcji woda była dostarczana poprzez dowożenie oraz przetłaczanie, a skoordynowanie tych działań zapewniło ciągłe podawanie środka gaśniczego z wydajnością około 1200 litrów na minutę. Wysoka wydajność podawania środka gaśniczego w połączeniu z użyciem ciężkiego sprzętu na miejscu działań pozwoliło na relatywnie szybkie opanowanie sytuacji i niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część składowiska i budynki zakładu.

Przyczyny powstania pożaru będzie ustalać policja.

źródło: KP PSP Strzelce Kraj.

C Z Y T A J     I N N E 

Nad wodą zachowajmy trzeźwy umysł! 38-letni mężczyzna skoczył do wody na tak zwaną „główkę" - z uszkodzonym kręgosłupem trafił do szpitala...

Ostatniego weekendu pogoda sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Tłumy na plażach i wiele kąpiących się osób, które szukały wytchnienia od żaru lejącego się z nieba, to widok na wielu kąpieliskach.

Czytaj więcej...

 
Share