Słabe wyniki egzaminów ósmoklasistów. W powiecie najgorsze wyniki w Strzelcach Kraj.

Poniżej średniej wypadli uczniowie szkół z powiatu strzelecko-drezdeneckiego w teście ósmoklasistów. Najsłabiej test napisali uczniowie uczęszczający do szkół na terenie miasta w Strzelcach Kraj.

W tym roku egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 25 do 27 maja 2021 r. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w pierwszym terminie, napisali egzamin od 16 do 18 czerwca br. 

Z egzaminu z języka polskiego ósmoklasiści uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do zdobycia, z matematyki – 47 proc., z języka angielskiego – 66 proc., z języka niemieckiego – 49 proc. Jeżeli chodzi o język polski i matematykę to najsłabiej wypadły szkoły z terenu miasta w Strzelcach Kraj. a najlepiej z języka polskiego szkoły wiejskie znajdujące się na terenie Gminy Strzelce Kraj. Matematykę najlepiej napisali uczniowie chodzący do szkół na terenie Zwierzyna. 

Poniżej wyniki szkół na terenie gminy powiatu strzelecko-drezdeneckiego. 

Gmina - nazwa Typ gminy Średni wynik z Języka Polskiego Średni wynik z matematyki Średni wyniki języka angielskiego
Dobiegniew Miasto 49 40 64
Drezdenko Miasto 57 43 59
Drezdenko Obszar wiejski 57 43 60
Stare Kurowo Gmina wiejska 65 43 54
Strzelce Krajeńskie Miasto 48 37 58
Strzelce Krajeńskie Obszar wiejski 60 38  
Zwierzyn Gmina wiejska 59 47 68

źródło: gov.pl, nadesłane

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

28-latek z Gminy Drezdenko uprawiał marihuanę w swoim domu

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli około pół kilograma marihuany. Gdyby narkotyki trafiły na rynek można by z nich przygotować około 500 porcji nielegalnych substancji o czarnorynkowej wartości 25 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...

 
Share