Na rynku w Strzelcach Kraj. będzie można zdobyć bezpłatną sadzonkę drzewa | ZOBACZ

Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej planety Ziemi do wspólnej inicjatywy „Zainwestuj w naszą planetę".

Hasło to, jest motywem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi (Earth Day), a wydarzenie to jest obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

W najbliższy piątek 22 kwietnia od godziny 10:00 na Rynku Miejskim w Strzelcach Krajeńskich staną stoiska promocyjne  Nadleśnictwa, gdzie strzeleccy leśnicy wyjaśnią zasady zrównoważonej gospodarki leśnej oraz podzielą się wiedzą na temat sadzenia drzew i krzewów.

W trakcie wydarzenia będą również udostępniane sadzonki drzew i krzewów. Będą to gatunki owoco- i nektarodajne, które doskonale nadają się do wzbogacania ekosystemów, do tworzenia korytarzy pokarmowych oraz ostoi dla ptaków, owadów i ssaków. W czasie kwitnienia rośliny te, stanowią doskonałą bazę do zbioru pożytku pszczelego.

Wszystkich chętnych do posadzenia własnego drzewka zapraszamy od godziny 10:00 do godziny 14:00 lub do wyczerpania przygotowanego materiału sadzeniowego.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach akcji „Lasy dla klimatu z lokalnymi samorządami".

źródło: https://strzelcekrajenskie.szczecin.lasy.gov.pl/, UM Strzelce Kraj., 

Share