Piękny Łoś nagrany w lasach pod Strzelcami Kraj.

Łosie coraz częściej spotykane są w okolicy. Pod koniec 2020 r. widziane były w okolicy Łośna, pod koniec maja nagrano je pod Barlinkiem. Łoś jest największym współcześnie żyjącym gatunkiem ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych i jednym z największych ssaków zamieszkujących Polskę.

 

Ostatnio nagrano dużego osobnika w lasach pomiędzy Pełczycami a Strzelcami Kraj.  Spotkanie z łosiem wzbudza w nas wiele pozytywnych emocji. Każdy z nas z zachwytem i zainteresowaniem obserwuje to dostojne zwierzę.

Jednak gdy pojawi się na naszej drodze, powinniśmy mieć na uwadze kilka faktów: NIE PODCHODŹMY ZBYT BLISKO

Łoś jest mniej płochliwy od sarny czy jelenia, w związku z czym łatwiej do niego podejść, co z kolei może stworzyć niebezpieczną sytuację, zwłaszcza gdy w pobliżu są łoszaki (młode łosie) : ZACHOWAJMY OSTROŻNOŚĆ NA DRODZE

Do niebezpiecznych sytuacji może dojść także podczas wędrówek łosi w pobliżu dróg. Zderzenie z tak dużym zwierzęciem może skończyć się nie tylko zniszczonym autem, ale także utratą zdrowia, a nawet życia.

 

 

źródło: nadesłane, red.

 

Pierwsze zakupy dla kota w sklepie zoologicznym

Pojawienie się kota w domu to poważne wyzwanie. Warto się na nie dobrze przygotować. Jedną z pierwszych rzeczy, które z pewnością warto zrobić, jest wizyta w sklepie zoologicznym i zakup wszystkich niezbędnych rzeczy.

Czytaj więcej...

 
Share