W Strzelcach stanęła Książkodzielnia. Mieszkańcom pomysł się podoba...

Książkodzielnia stanęła w Strzelcach Krajeńskich na skwerze koło Baszty. To szansa, że wiele książek znajdzie nowych właścicieli.

Książkodzielnia ma na celu propagowanie akcji wędrowania książek oraz zachęcenie i zaangażowanie społeczności do przekazywania w zorganizowany sposób pozycji nieczytanych, tych które bez żalu można oddać innym. Jeśli posiadamy w domu nieczytaną książkę, z którą bez żalu możemy się rozstać, to właśnie "książkodzielnia" jest miejscem, gdzie możemy podzielić się książką, lub czasopismem. To także miejsce, w którym taką książką możecie się poczęstować. Po co wydawać pieniądze na tytuł, który przeczytacie tylko raz i nie będziecie mieć, co z nim zrobić, gdy jest on na wyciągnięcie ręki. Książkodzielnia działa dopiero od kilkunastu dnia a już jest, w czym wybierać.

Książkodzielnia, która została zamontowana w Strzelcach Krajeńskich została wykonana przez Wojciecha Dworaka - stolarza artystycznego z Górek Noteckich. 

 

 

źródlo: UM Strzelce Kraj, red.

Pierwsze zakupy dla kota w sklepie zoologicznym

Pojawienie się kota w domu to poważne wyzwanie. Warto się na nie dobrze przygotować. Jedną z pierwszych rzeczy, które z pewnością warto zrobić, jest wizyta w sklepie zoologicznym i zakup wszystkich niezbędnych rzeczy.

Czytaj więcej...

 
Share