Tragedia w Gilowie (gm.Strzelce Kraj.) Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla...

Wczoraj w Gilowie doszło do tragicznego zdarzenia - 70 letnia kobieta zatruła się tlenkiem węgla. Strażacy po przyjeździe na miejsce znaleźli ciało mężczyzny, kobieta została przewieziona do szpitala. 

Do zdarzenia doszło wczoraj 31.01.2023r. w Gilowie (gm. Strzelce Krajeńskie). Strażacy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań prawdopodobnie ulatnia się tlenek węgla. Po przyjeździe na miejsce strażacy potwierdzili wysokie stężenie czadu i znaleźli ciało mężczyzny, natomiast 70-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. 

Pamiętajcie, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed czadem:

  • zapewnij prawidłową wentylację pomieszczeń,
  • stosuj mikrowentylację okien i drzwi,
  • nigdy nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych,
  • z pomocą fachowców dokonuj okresowych przeglądów komina, urządzeń grzewczych i instalacji wentylacyjnej,
  • nie spalaj niczego w zamkniętych pomieszczeniach, jeśli nie są wentylowane,
  • zainstaluj czujki tlenku węgla. Pamiętajmy, że tego typu czujki powinny znaleźć się w pokojach z kominkiem lub piecem kaflowym, w pomieszczeniach z kuchenkami gazowymi, w łazienkach z gazowymi podgrzewaczami wody, w kotłowniach, garażach oraz warsztatach. Czujka odpowiednio wcześnie zasygnalizuje niebezpieczeństwo, wydając bardzo głośny dźwięk. Mamy wtedy szansę na opuszczenie zagrożonego obszaru. Błędem jest instalowanie czujek przy oknie i kratkach, przewodach wentylacyjnych

źródło: nadesłane, poscigi.pl, 

 

 

Share