Kolejne niecodzienne znalezisko w lesie! Tym razem straż leśna znalazła Panzerfaust-a | FOTO

Straż Leśna z Nadleśnictwa Skwierzyna (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) po raz kolejny w ostatnim czasie dokonała niecodziennego odkrycia.

- Podczas rutynowego patrolu obszarów leśnych leśnictwa Zawarcie zauważono świeżo wykopany dołek, a w nim częściowo odkopaną broń z czasów II Wojny Światowej. Po wstępnych oględzinach ustalono, że w ziemi prawdopodobnie znajduje się Panzerfaust, czyli niemiecki bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku, który powszechnie używali żołnierze III Rzeszy. Ze względu na wysokie niebezpieczeństwo wybuchu, miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez leśników i policję, w oczekiwaniu na przybycie patrolu saperskiego – mówi Maciej Hałuszczak z Nadleśnictwa Skwierzyna.

Strażnicy leśni podejrzewają, że niewybuch z czasów II Wojny Światowej został wykryty w trakcie nielegalnej eksploracji terenu wykrywaczem metali. Przypuszczalnie, znalazca, gdy tylko się zorientował, co odkopuje, natychmiast zaprzestał działania i pośpiesznie opuścił to miejsce.

-  Miejsce to jest nie byle jakim, bo popularnym punktem widokowym, znanym i lubianym przez mieszkańców Skwierzyny celem spacerów i spotkań. Dlatego, pełni dezaprobaty dla nieodpowiedzialnego i wysoce niebezpiecznego zachowania amatora skarbów, przypominamy, aby pod żadnym pozorem nie zbliżać się i nie dotykać podejrzanie wyglądających metalowych przedmiotów, a najlepiej o znalezisku poinformować niezwłocznie odpowiednie służby – dodaje Maciej Hałuszczak.

źródło: nadesłane, foto: nadesłane, 

 

   -   C Z Y T A J   W I Ę C E J   -

Wilki w Drezdenku, w Strzelcach Kraj. lisy i dziki. Zwierzęta coraz bliżej człowieka...

Widok dzika czy lisa w mieście, zwłaszcza w okolicy osiedli nie jest obecnie niczym nadzwyczajnym. Ostatnio na skrzynkę dostaliśmy sporo informacji, że w Strzelcach Kraj. mieszkańcy widują lisy i dziki. 

Czytaj więcej...

 

Strzelce Kraj.:Jechał kompletnie pijany, trzymał w ręce butelkę z wódką. Niebezpieczną jazdę przerwali żołnierze...

Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca osobowego chryslera, który zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA