Będą remonty dróg w powiecie. Dofinansowanie dla Starego Kurowa, Zwierzyna i powiatu...

Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął we wtorek (20.04) listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy w ramach zadania Budowa lub modernizacja dróg lokalnych.

Na liście znalazły się Gminy z naszego powiatu, znalazł się też powiat.

Zainteresowanie naborem było olbrzymie. Województwo Lubuskie dysponuje limitem 16 mln zł, a wartość złożonych wszystkich wniosków to ponad 60 mln zł, czyli prawie 4 razy więcej. Do bezpośredniego finansowania zakwalifikowało się 17 beneficjentów.

W dostępnym limicie środków dofinansowanie trafi do:

Gmina Stare Kurowo otrzymała dofinansowanie na zadanie "Przebudowa dróg gminnych nr 005308F i 005309F w m. Błotnica". Koszt realizacji zadania: 843.337,00 zł.
DOFINANSOWANIE: 674.669,00 zł, długość planowanych do przebudowy odcinków: 1970 m. Odcinek 1 rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą gminną nr 005308F z drogą wojewódzką nr 155, odcinek 2 rozpoczyna się od skrzyżowania dróg nr 005308F i 005309F przy terenach przemysłowych, biegnie przez wieś Błotnica i kończy przed kanałem OTOK.

Gmina Zwierzyn otrzyma dofinansowanie na modernizację następujących dróg: w Przysiece dojazd do powstającej wiaty, w Gościmcu od sali w kierunku boiska, w Zwierzynie ul. Słoneczna, Pogodna, Nowa oraz Strumykowa.
 
Powiat strzelecko-drezdenecki otrzymał dofinansowanie do modernizacji dróg w miejscowościach Sarbiewo i Gardzko w wysokości 982 707 zł.
 

źródło: nadesłane, red. 

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

Policjanci z Strzelce Kraj. zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzionego Iveco z ładunkiem

Dwie osoby zatrzymane i odzyskany skradziony samochód ciężarowy z ładunkiem, to bilans pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Kradzież pojazdu wraz z ładunkiem złomu miała miejsce pod koniec zeszłego tygodnia.

Czytaj więcej...

 

Wypadek w Strzelcach Krajeńskich. Samochód wjechał na cmentarz...| FOTO

Wczoraj około południa do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic J. Słowackiego oraz Wyzwolenia.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA