UWAGA! Część terenów Gminy Zwierzyn została objęta obszarem skażonym ASF! Trwają poszukiwania...

W środę 04.08.2021r. rozpoczęły się działania poszukiwawcze padniętej zwierzyny na terenie Gminy Zwierzyn. Wszystko przez ASF.

 

Część terenów Gminy Zwierzyn została objęta obszarem skażonym ASF występującym u dzików oraz trzody chlewnej. Z uwagi na to w miejscowościach Górki Noteckie, Brzezinka oraz Górczyna zostały podjęte działania poszukiwawcze padniętej zwierzyny.

Do akcji zostali oddelegowani żołnierze 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, którzy pod kierownictwem Powiatowego Lekarza Weterynarii Krzysztofa Węgrzyna oraz przy koordynacji Wójta Gminy Zwierzyn Karola Neumanna, swoje działania będą prowadzić przez blisko miesiąc w cyklach 3-dniowych.

Przewodnikami w poszukiwaniach są pracownicy Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie oraz myśliwi z Koła Łowieckiego Brzoza.

źródło: UG Zwierzyn

 

- I N N E   A R T Y K U Ł Y -

Sokół wrócił do lasów w regionie. Pojawił się w Nadleśnictwie.... | FOTO

Na terenie Nadleśnictwa Skwierzyna (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) stwierdzono obecność nadrzewnej formy sokoła wędrownego na jednej z sosen pozostawionej w ramach kępy ekologicznej.

Czytaj więcej...

 

Powiat chciałby zmodernizować 41 kilometrów dróg w powicie strzelecko-drezdeneckim w ramach Nowego Ładu

Zarząd Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego chciałby w ramach programu "Ład Polski" zmodernizować aż 41 kilometrów dróg znajdujących się na terenie powiatu. Na to i inne zadania zostały założone już wnioski. 

Czytaj więcej...

 
Share