Dzielnicowy z Drezdenka po służbie zatrzymał pijanego kierowcę z sądowym zakazem...

Dzięki postawie dzielnicowego z Drezdenka starszego sierżanta Dawida Kościelnego udało się w porę przerwać niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy.

Skuteczna interwencja policjanta była możliwa dzięki szybkiej reakcji mieszkańców. Chwilę wcześniej nieodpowiedzialny kierowca citroena spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Reakcja świadków i dzielnicowego po służbie, zapobiegła jego dalszej jeździe i sprawiła, że poniesie poważne konsekwencje. Okazało się że kierowca citroena miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Zdarzenia miało miejsce we wtorek (20 kwietnia). To wtedy około godziny 21 kierowca osobówki na jednej z ulic miasta doprowadził do kolizji z innym pojazdem i uciekł z miejsca zdarzenia. Razem z nieodpowiedzialnym kierowcą jechał jego pasażer. Niebezpieczną sytuację działa się na oczach świadków. Informacja o zdarzeniu dotarła również do dzielnicowego z Drezdenka – starszego sierżanta Dawida Kościelnego.

Mimo, że policjant był po służbie, nawet przez moment nie wahał się aby reagować. Jego szybka i skuteczna interwencja połączona z obywatelską postawą świadków doprowadziła do ujęcia dwóch mężczyzn, którzy jechali osobowym citroenem. Początkowo obaj zaprzeczali, aby mieli jakikolwiek związek z kolizją. 22 i 25-latek wydmuchali po półtora promila alkoholu i zostali zatrzymani. Trafili do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu do kierowania citroenem przyznał się 22-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, odpowie również za złamanie zakazu kierowania. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

I N N Y   A R T Y K U Ł 

Policjanci z Strzelce Kraj. zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzionego Iveco z ładunkiem

Dwie osoby zatrzymane i odzyskany skradziony samochód ciężarowy z ładunkiem, to bilans pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Kradzież pojazdu wraz z ładunkiem złomu miała miejsce pod koniec zeszłego tygodnia.

Czytaj więcej...

 

Wypadek w Strzelcach Krajeńskich. Samochód wjechał na cmentarz...| FOTO

Wczoraj około południa do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic J. Słowackiego oraz Wyzwolenia.

Czytaj więcej...

 

Będą remonty dróg w powiecie. Dofinansowanie dla Starego Kurowa, Zwierzyna i powiatu...

Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął we wtorek (20.04) listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy w ramach zadania Budowa lub modernizacja dróg lokalnych.

Czytaj więcej...

 
Share